Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου

0 - 2
120'Απόκρυψη Σχολίων
23:31

123' Γκολ για τη Μπάγερν στην αντεοπίθεση με τον Μίλερ. Τέλος ο τελικός!!!

23:30

121' Τεράστια ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ο Ρόις κάνει το σουτ από κοντά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει χιλιοαστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

23:29

120' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

23:29

117' Κάρτα στον Ρόμπεν

23:24

115' O Ρόμπεν βγαίνει ολομόναχος, όμως πλασάρει πάνω στον πορτιέρο της Ντόρμτουντ

Περισσότερα μέχρι 23:19
23:19

110' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Στη θέση του Γκρόσκροϊτς ο Χόφμαν

23:18

108' Αλλαγή για την Μπάγερν. Στη θέση του Ριμπερί ο Πισάρο

23:17

107' Γκολ για τη Μπάγερν Μονάχου! Μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ, γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Παπασταθόπουλος δεν μπορεί να κόψει την μπάλα που περνάει μπροστά του και ο Ρομπέν από κοντά κάνει το 0-1

23:16

106' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο παράτασης

23:12

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης

23:12

105+1' Πλασέ του Γκρόσκροϊτς εντός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Νόιερ

23:08

102' Αλλαγή για την Μπάγερν. Στη θέση του τραυματία Χόιμπιεργκ ο Φαν Μπούιτεν

Περισσότερα μέχρι 23:03
23:03

Δεν βλέπουμε ματς στην παράταση, καθώς υπάρχουν πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών

22:57

91' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ο Ρόις στρώνει στον Ομπαμεγιάνγκ, αυτός πλασάρει ελάχιστα άουτ

22:56

91' Ξεκίνησε η παράταση

Περισσότερα μέχρι 22:52
22:52

90' Τέλος της κανονικής διάρκειας. Πάμε στην παράταση!

22:41

83' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Στη θέση του Γιόγιτς ο Ομπαμεγιάνγκ

22:40

80' Πολύ ωραίο ματς στα τελευταία λεπτά, η μπάλα πάει πάνω - κατω

Περισσότερα μέχρι 22:34
22:34

75' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Ρόμπεν έκανε το σουτ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Βάιντενφελερ και στη συνέχεια ο Ριμπερί κάνει κακό πλασέ...

22:30

72' Καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ! Μακρινό σουτ του Κιρχ, διώχνει ο Νόιερ με γροθιές

22:29

71' Δυνατό σουτ του Κροος από πολύ μακριά, η μπάλα φεύγει άουτ

22:26

67' Κάρτα στον Μπόατενγκ για φάουλ στον Ρόις

22:24

Όσον αφορά την προηγούμενη φάση, ο Χούμελς πάντως που έκανε την κεφαλιά από κοντά, ήταν οφσάιντ!

22:23

64' Ο Ντάντε διώχνει πάνω στην γραμμή και όλη η ομάδα της Ντόρτμουντ τρέχει στον διαιτητή. Από το ριπλέι φαίνεται πως ο επόπτης έχει κάνει λάθος, αφού η μπάλα είχε περάσει... μισό μέτρο!!

Περισσότερα μέχρι 22:21
22:21

63' Κάρτα στον Χόιμπιεργκ για θέατρο

22:19

61' Φάουλ του Ρόις από καλή θέση, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και φεύγει κόρνερ, αφού χτυπάει στο οριζόντιο

22:18

60' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Στη θέση του Μχιταριάν ο Κιρχ

22:15

56' Παραλίγο γκολ για τη Μπάγερν ή καλύτερα... αυτογκόλ! Γύρισμα του Ριμπερί, από κοντά ο Σμέλστερ βρίσκει την μπάλα και την στέλνει πάνω στον Βάιντενφελερ!

22:14

52' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στον Κρόος

Περισσότερα μέχρι 22:03
22:03

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Περισσότερα μέχρι 21:46
21:46

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

21:45

45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ! Ο Λεβαντόφσκι κατεβάζει την μπάλα μέσα στην περιοχή, κάνει και το δυνατό σουτ από κοντά, όμως στέλνει την μπάλα άουτ

21:45

44' Καλό σουτ του Χόιμπιεργκ από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα

21:40

Τρελή βροχή και τρελό πάρτι στις εξέδρες!

21:38

38' Ο Ρόμπεν πέφτει μέσα στην περιοχή και ζητάει πέναλτι, όμως δεν υπάρχει κάτι

Περισσότερα μέχρι 21:37
21:37

37' Δεν βλέπουμε δυστυχώς καλό παιχνίδι, περιμέναμε κάτι καλύτερο....

21:32

31' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Ριμπερί στη θέση του Λαμ

Περισσότερα μέχρι 21:21
21:21

22' Σουτ του Σαχίν για την Ντόρτμουντ, απελπιστικά άουτ

21:19

15' Κόρνερ του Σαχίν από τα αριστερά, αλλά ο Νόιερ μπλόκαρε εύκολα

21:13

14' Μετά το πολύ καλό ξεκίνημα της Μπάγερν, η Ντόρτμουντ έχει βρει τα πατήματά της

Περισσότερα μέχρι 21:06
21:06

6' Καλό σουτ του Ρόμπεν, μπλοκάριε ο Βάιντενφελερ

21:04

4' Σπουδαία ευκαιρία για τη Μπάγερν! Ο Μίλερ βγαίνει τετ α τετ, κάνει το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα σταματάει στο κεφάλι του Βάιντενφελερ!

21:02

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Ντάντε, Λαμ, Χόιμπιεργκ, Μαρτίνεθ, Κρόος, Ρόμπεν, Γκέτσε, Μίλερ.

21:02

Ντόρτμουντ: Βάιντενφελερ, Πίστσεκ, Χούμελς, Παπασταθόπουλος, Σμέλτσερ, Σαχίν, Γιόγιτς, Μχιταριάν, Ρόις, Γκρόσκροϊτς, Λεβαντόφσκι

21:02

1' Έναρξη της αναμέτρησης