1 - 3
«Στάμοφορντ Μπριτζ»
90'Απόκρυψη Σχολίων
23:39

Η Ατλέτικο παίρνει το εισιτήριο για Λισαβόνα, όπου θα συναντήσει στις 24 Μαΐου τη Ρεάλ. Μαδριλένικος τελικός στο Τσάμπιονς Λιγκ.

23:38

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

23:33

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

Περισσότερα μέχρι 23:26
23:26

82'  Αλλαγή για την Ατλέτικο: Στη θέση του Αρντά ο Ροδρίγκες

23:26

77' Ευκαιρία για την Ατλέτικο, o Φιλίπε Λουίς, από πλάγια θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Σβάρτσερ.

23:19

76' Αλλαγή για την Τσέλσι: Έξω ο Γουίλιαμ, μέσα ο Σίρλε

23:16

Η Ατλέτικο είναι τελικό, η Ρεάλ Μαδρίτης έμαθε ήδη τον αντίπαλό της!!!

23:15

72' Γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης!!! Σέντρα από δεξιά, ο Αρντά πιάνει την κεφαλιά όμως ο Σβάρτσερ αποκρούει και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ωστόσο στην επαναφορά ο Αρτνά και πάλι κάνει το 1-3 και τελειώνει το ματς!!

Περισσότερα μέχρι 23:11
23:11

67' Προσπαθεί η Τσέλσι, πιέζει, αλλά...

23:10

67' Αλλαγή για την Τσέλσι. Στη θέση του Τόρες ο Μπα

23:10

66' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Στη θέση του Αντριάν ο Ραούλ Γκαρθία

23:07

64' Απίθανη φάση για την Τσέλσι! Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Νταβίντ Λουίζ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κουρτουά την διώχνει κόρνερ

23:03

60' Γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Ο Ντιέγκο Κόστα εκτελεί το πέναλτι, σημαδεύει σωστά και κάνει το 1-2. Ο σκόρερ χρεώθηκε με κίτρινη καθώς έστηνε την μπάλα... μισή ώρα πριν την εκτέλεση.

23:02

59' Πέναλτι για την Ατλέτικο! Ο Ετό ανατρέπει τον Ντιέγκο Κόστα και ο διαιτητής δίνει αμέσως πέναλτι

Περισσότερα μέχρι 22:58
22:58

54' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Ετό περνάει στη θέση του Κόουλ

22:56

53' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Μετά από φάουλ του Γουίλιαν, ο Τέρι πήρε την καρφωτή κεφαλιά, όμως ο Κουρτουά απέκρουσε εντυπωσιακά με το ένα χέρι

22:52

48' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Δυνατό σουτ του Αρντά από κοντά, αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σβάρτσερ

22:48

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 22:33
22:33

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

22:32

44' Γκολ για την Ατλέτικο! Ο Τιάγκο κάνει την σέντρα, ο Χουνφράν γυρνάει μέσα στην περιοχή, η άμυνα της Τσέλσι... κοιμάται και ο Λόπεθ ολομόναχος ισοφαρίζει από κοντά σε 1-1

22:29

42' Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Κόκε εκτελεί το φάουλ, ο Λόπεθ παίρνει την κεφαλιά, όμως ο Σβάρτσερ μπλοκάρει σταθερά

Περισσότερα μέχρι 22:29
22:29

42' Μετά το γκολ η Ατλέτικο βγήκε μπροστά και παίζει... φουλ επίθεση!

22:26

Αυτό ήταν μόλος το 6ο γκολ που δέχεται η Ατλέτικο φέτος στο Τσάμπιονς Λιγκ!

22:24

36' Γκολ για την Τσλελσι! Σέντρα από δεξιά, σουτ του Τόρες εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0

22:21

32' Κάρτα στον Κέιχιλ

Περισσότερα μέχρι 22:10
22:10

23' Σπουδαία ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Νταβίντ Λουίζ κοντρόλαρε, έκανε και το ψαλιδάκι, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

22:03

16' Σουτ του Ντιέγκο Κόστα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα

22:03

15' Καλή στιγμή για την Τσέλσι. Φάουλ του Γουίλιαν έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο άουτ

Περισσότερα μέχρι 21:58
21:58

10' Πολύ γρήγορος ρυθμός στο ματς και πολλές μονομαχίες

21:53

4' Απίθανη φάση για την Ατλέτικο και δοκάρι! Ο Κόκε κάνει από τα πλάγια μία περίεργη σέντρα - σουτ και η μπάλα σταματάει στο δοκάρι!

21:47

1' Έναρξη της αναμέτρησης

21:47

Ενός λεπτού σιγή για τους Τίτο Βιλανόβα και Βουγιαντίν Μπόσκοφ. «Θερμό» χειροκρότημα από φιλάθλους, αλλά και τους ποδοσφαιριστές!

21:44

Οι ομάδες έχουν βγει στο χορτάρι, εκπληκτική ατμόσφαιρα!

Περισσότερα μέχρι 21:41
21:41

Περιμένουμε την... δεύτερη παρτίδα σκάκι, μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα. Ο Μουρίνιο χθες πάντως δήλωσε πως θα πάει στον τελικό. Για να δούμε αν θα δικαιωθεί...