ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

23:43

90+4 Αλλαγή για την Τσέλσι. Εκτός ο Γουίλιαν. Στη θέση του ο Ντεμπά Μπα.

23:39

90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

Περισσότερα μέχρι 23:36
23:36

86' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Βίγια στη θέση του Γκαρσία.

23:35

Ο Τσεχ χάνει τη ρεβάνς. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι υπέστη εξάρθρωση ωμοπλάτης.

23:32

81' Αλλαγή για την Ατλέτικο: Έξω ο Σουάρες, μέσα ο Σόσα

23:31

80' Κεφαλιά του Τουράν άουτ. Νέα χαμένη ευκαιρία για την Ατλέτικο.

23:25

76' Ευκαιρία για την Ατλέτικο: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ  του Γκάμπι, ο Σβάρτσερ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Περισσότερα μέχρι 23:24
23:24

75' Κίτρινη σε Μίκελ και Γκάμπι. Χάνουν αμφότεροι τη ρεβάνς.

23:20

Ο Σίρλε αντί του Τέρι...

23:19

71' Ο Τέρι τραυματίστηκε και βγαίνει εκτός γηπέδου με φορείο

23:12

Κίτρινη στον Λάμπαρντ. Χάντι τον επαναληπτικό του Στάμφορντ Μπριτζ

Περισσότερα μέχρι 23:08
23:08

61' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Τουράν στη θέση του Ντιέγκο.

23:08

60' Καλό σουτ του Ντιέγκο, η μπάλα άουτ

23:08

59' Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Τόρες κινείται ωραία, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κουρτουά

23:04

55' Λάθος έξοδος από τον Σβάρτσερ, ο Ντιέγκο έκανε το χαμηλό σουτ, αλλά ο Αυστραλός μπλόκαρε!

22:55

47' Καλό σουτ του Λάμπαρντ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κουρτουά!

Περισσότερα μέχρι 22:52
22:52

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 22:35
22:35

Ημίχρονο σε ένα ματς με μεγάλη ένταση και ελάχιστες φάσεις...

22:34

45+1' Σουτ του Ντιέγκο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σβάρτσερ.

22:29

42' Ο Ντιέγκο Κόστα κοντρολάρει ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει αμέσως το σουτ, όμως η μπάλα σταματάει στον Κέιχιλ. Η Ατλέτικο «φωνάζει» για πέναλτι, όμως δεν υπάρχει τίποτα.

22:26

Η αποχώρηση του Τσεχ

Περισσότερα μέχρι 22:24
22:24

34' Σπουδαία φάση για την Ατλέτικο! Ο Σουάρεθ επιχειρεί ένα πολύ καλό σουτ, όμως ο Σβάρτσερ βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και την στέλνει δίπλα από το δοκάρι

22:19

32' Πολύ ξύλο από την Τσέλσι. Σε κάθε μαρκάρισμα έχουμε... κλωτσιές και μπουνιές!

22:15

27' Ο Ραμίρες φεύγει ωραία στην κόντρα, όμως το γύρισμα στον Τόρες είναι απογοητευτικό...

22:12

20' 70% - 30% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ατλέτικο.

Περισσότερα μέχρι 22:06
22:06

Ο Σβάρτσερ που βρίσκεται πλέον κάτω από τα γκολπόστ της Τσέλσι είναι 42 χρονών και φοράει το 23!

22:05

Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Σβάρτσερ πέρασε στην θέση του Τσεχ

22:04

Ο Σβάρτσερ κάνει προθέρμανση και θα μπει στην θέση του Τσεχ, ο οποίος αποχωρεί έχοντας χτυπήσει πολύ σοβαρά στο χέρι. Δείχνει να πονάει πάρα πολύ.

22:03

16' Ο πορτιέρο της Τσέλσι έπεσε άτσαλα και ζήτησε αμέσως αλλαγή!!

22:03

15' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ για τον Ατλέτικο, έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Τσεχ ο οποίος τραυματίστηκε

22:01

Στο πρώτο 10λεπτο η Ατλέτικο έχει 61 πάσες, 10 η Τσέλσι

21:58

Πολλά νεύρα, πολλές κλωτσιές, καθόλου ποδόσφαιρο...

Περισσότερα μέχρι 21:53
21:53

6' H Τσέλσι παίζει πολύ αμυντικά. Δέκα παίκτες πίσω από το κέντρο και ο Τόρες στην κορυφή σε απόσταση... 20 μέτρων!

21:49

1' Έναρξη της αναμέτρησης

21:44

Οι δύο ομάδες κάνουν αυτή την ώρα την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

21:40

Στον πάγκο για την Τσέλσι: Σβάρτσερ, Ακέ, Κάλας, Όσκαρ, Φαν Χίνκελ, Σούρλε, Μπα

21:40

Στον πάγκο για την Ατλέτικο: Αρανζουμπία, Αλντερβάιρελντ, Τιάγκο, Τουράν, Ροντρίγκεζ, Σόσα, Βίγια

Περισσότερα μέχρι 21:33
21:33

Τιμωρημένος από πλευράς Τσέλσι είναι ο Ιβάνοβιτς, ενώ απόντες λόγω τραυματισμών θα είναι και ο Ετό με τον Αζάρ

21:32

Διαιτητής είναι ο Σουηδός Γιόνας Έρικσοπν με βοηθούς τους Κλασένιους και Βέρνμαρκ, επιπρόσθετους τους Γιοχάνεσον και Στρέμπεργκσον και τέταρτο τον Γκούσταβσον.

21:32

Κατάμεστο το γήπεδο των "ροχιμπλάνκος" εδώ και αρκετή ώρα. Μάλιστα, οι φίλαθλοι αποθέωσαν και τον Φερνάντο Τόρες που επιστρέφει ως αντίπαλος...