1 - 0
ΕΑΚ Βόλου
90'Απόκρυψη Σχολίων
18:53

90' Τέλος της αναμέτρησης! Νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου, πρόκριση για τον Παναθηναϊκό

18:48

87' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Γεωργίου να διώχνει με το πόδι το σουτ του Αμπέντ

18:47

84' Ο Κριστομπάλ έκανε το σουτ και ο Κοτσόλης έδιωξε

Περισσότερα μέχρι 18:34
18:34

74' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη, ο οποίος έσπρωξε τον Δεινόπαπα σε μεταξύ τους μονονομαχία και τον έριξε στις πινακίδες

18:32

Ο Αναστασόπουλος πήρε τη θέση του Ντίνα

18:32

Στην αρχή της φάσης ο Δεινόπαπας ξεκινάει από οφσάιντ

18:31

Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Οι γηπεδούχοι αλλάζουν πολύ ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Δεινόπαπας γυρίζει στον Καπετάνο και αυτός με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Περισσότερα μέχρι 18:23
18:23

63' Ο Ζέρης παίρνει τη θέση του Καρρά

18:22

60' Ζητάει πέναλτι ο Ολυμπιακός σε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή πάνω στον Πινδώνη. Από το ριπλέι φαίνεται να τον σπρώχνει ο αμυντικός του Παναθηναϊκού και να υπάρχει παράβαση

18:21

57' Ο Πινδώνης παίρνει τη θέση του Καρίν και ο Καπετάνος σε αυτή του Ρόκα

Περισσότερα μέχρι 18:11
18:11

51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιηναϊκό. Ο Καρέλης μπαίνει εξαιρετικά στην περιοχή, γυρίζει την μπάλα για τον Σπυτόπουλο, ο οποίος με δυντό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ!

18:07

48' Ο Πράνιτς πήγε να εκτελέσει το κόρνερ, όμως λόγω αντικειμένων που έπεφταν από την εξέδρα αποχώρησε και το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά

18:06

47' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραίο σουτ του Καρέλη, ο Γεωργίου πετάγεται στην γωνία του και διώχνει σε κόρνερ

18:04

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

18:04

Δύο οι αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός από τον Κουτρουμπή στο ματς πέρασε και ο Αμπέντ αντί του Κλωναρίδη

18:01

Στην θέση του Ρισβάνη θα περάσει ο Κουτρουμπής

18:01

Διάστρεμμα ο Ρισβάνης! Ο νεαρός αμυντικός τραυματίστηκε σε μία ανύποπτη φάση του πρώτου ημιχρόνου και δεν θα συνεχίσει στο δεύτερο μέρος...

Περισσότερα μέχρι 17:46
17:46

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

17:46

Τρυματίστηκε ο Πράνιτς και φαίνεται να κουτσαίνει

17:46

45+1' Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Μετά από ωραία αντεπίθεση ο Ντινόπουλος πιάνει το δυνατό σουτ εντός περιοχής, όμως ο Κοτσόλης διώχνει σε κόρνερ

17:41

42' Ο Καρέλης κινείται πολύ ωραία, φεύγει στην κόντρα, όμως το σουτ που επιχειρεί σταματάει στα σώματα των αμυντικών

Περισσότερα μέχρι 17:37
17:37

39' Σουτ του Καρέλη, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

17:34

34' Ωραία προσπάθεια του Καρέλη που έκανε τη σέντρα χωρίς να προλάβει συμπαίκτης του να σκοράρει

17:31

Ο Ρισβάνης συνεχίζει κανονικά, αλλά δείχνει να πονάει ακόμα.

17:30

30' Στο έδαφος ο Ρισβάνης, φαίνεται να στραβοπάτησε. Σηκώθηκε, αλλά δείχνει να πονάει

17:29

30' Καλό σουτ του Ντίνα, πέφτει και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο πορτιέρο των γηπεδούχων

17:26

28' Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες...

Περισσότερα μέχρι 17:23
17:23

24' Μακρινό σουτ του Χουχούμη, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ!

17:18

19' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Σουτ του Κριστομπάλ έξω από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα ο Κοτσόλης!

17:16

16' Καλύτερος ο Ολυμπιακός Βόλου μέχρι στιγμής, με περισσότερη... όρεξη και ταχύτητα!

Περισσότερα μέχρι 17:10
17:10

10' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Δεινόπαππα να κάνει το σουτ τον Κοτσόλη να διώχνει και τον Κριστομπάλ να στέλνει τη μπάλα άουτ

17:00

1' Έναρξη της αναμέτρησης

17:00

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό Βόλου κάθονται οι: Γκίτκος, Κωστούλας, Καπετάνος, Νικολιάς, Ζέρης, Μπρέσκα, Πινδώνης.

Στο πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι: Ταμπάκης, Κουτρουμπής, Λαγός, Ατζαγκούν, Αμπέντ, Μπαλμπόα, Αναστασόπουλος.

16:57

Όλα έτοιμα για την σέντρα της αναμέτρησης

16:57

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Δώνης, Καρέλης, Ρισβάνης, Ντίνας, Πράνιτς.

16:57

Ολυμπιακός Βόλου: Γεωργίου, Γιαλούσης, Καρράς, Κόμνος, Αρβανίτης, Μελίσης, Ρόκκας, Κριστόμπαλ, Κάριλ, Δεινόπαπας, Τζινόπουλος.

16:57

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το OTESPORTS 2.

16:57

Στο πρώτο ματς ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 4-0 και... τσέκαρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.