1 - 1
«Ντα Λουζ»
90'Απόκρυψη Σχολίων
23:36

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

23:32

89' Πολύ δυνατό φάουλ από τον Χολέμπας που βγαίνει αρκετά άουτ.

23:27

82' Ο Ρούμπεν Αμορίμ στην θέση του Έντσο Πέρεζ και ο Ροντρίγκο σε εκείνη του Γκαϊτάν.

23:27

83' Γκολ για την Μπενφίκα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ρομπέρτο χάνει την μπάλα, ο Λουιζάο με κεφαλιά στρώνει στον Καρντόσο και αυτός από κοντά κάνει το 1-1

23:24

82' Ο Μήτρογλου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως είναι ένα μέτρο οφσάιτν

23:22

80' Σουτ του Μήτρογλου από πολύ κοντά, η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς!

Περισσότερα μέχρι 23:20
23:20

Γύρισε ο Μανωλάς, όλα καλά!

23:19

77' Με φορείο φεύγει ο Μανωλάς, ο οποίος δείχνει να πονάει

23:17

73' Ο Ρομπέρτο διώχνει λανθασμένα με γροθιές το φάουλ του Γκαϊτάν.

23:12

69' Ο Φουστέρ δίνει την θέση του στον Γιαταμπαρέ.

23:09

64' Μικρή διακοπή. Ο Σιόβας κρατάει το στόμα του έχοντας πέσει στο έδαφος.

23:07

Ο Ντινγκά πήγε με τον Μανιάτη στον άξονα για να πάει ο Σάμαρης στα άκρα.

Περισσότερα μέχρι 23:04
23:04

61' Κίτρινη κάρτα στον Γκαϊτάν

23:03

Κι άλλο γκολ για την Παρί Σεν Ζερμαίνει (τέταρτο του Ζλάνταν) και 5-0 στην Άντερλχτ!

23:02

60' Κίτρινη κάρτα και στον Μήτρογλου.

23:02

58' Τρομερή φάση για τον Ολυμπιακό! Αν δεν είχε νερό, θα είχαμε το 0-2! Ο Φουστέρ πλάσαρε τον τερματοφύλακα, η μπάλα πήγαινε σιγά - σιγά στα δίχτυα, όμως κόλλησε στο νερό και πρόλαβαν οι αμυντικοί! Σε κανονικό γήπεδο θα είχαμε γκολ...

22:58

56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Εντινγκά στην θέση του Βάις

22:58

56' Κίτρινη κάρτα στον Πέρεζ για πολύ σκληρό φάουλ στον Χολέμπας.

22:53

50' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίμα έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Λίμα

22:52

Η μπάλα κολλάει στο χορτάρι!! Πολύ νερό...

Περισσότερα μέχρι 22:49
22:49

46' Αλλαγή για τη Μπενφίκα. Ο Καβαλέιρο πήρε την θέση του Όλα Τζον.

22:49

Μετάδοση πάντως δεν βλέπουμε στην ΔΤ....

22:48

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

22:47

46' Μπαίνουν οι δύο ομάδες στο γήπεδο, με τον αγωνιστικό χώρο να έχει πολλά νερά.

22:47

Δεν έχει σταματήσει να βρέχει στην Λισαβώνα! Χαμός γίνεται...

Περισσότερα μέχρι 22:31
22:31

45+1' Ημίχρονο με τους Πορτογάλους να αποδοκιμάζουν

22:28

42' Κίτρινη κάρτα στον Βάις

22:24

Ο Ολυμπιακός μέχρι στιγμής κρατάει πολύ άνετα το 0-1 και ψάχνει και το 0-2!

Περισσότερα μέχρι 22:21
22:21

Χατ τρικ Ιμπραΐμοβιτς στο άλλο ματς του ομίλου και 0-3 για την Παρί μέσα στην Άντερλεχτ!

22:15

Έξαλλα πανηγύρισε το γκολ ο Μίτσελ!

22:15

29' Γκοοοολ! Εκπληκτικό γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου με τακουνάκι βγάζει μόνο του τον Τσόρι, αυτός μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει υπέροχα τον αντίπαλό του και με εύκολο πλασέ κάνει το 0-1!

22:10

25' Ψαλίδι του Καρντόσο από κοντά, η μπάλα φεύγει κόρνερ. Στην φάση χτύπησε ο Μανιάτης!

22:09

24' Εξαιρετικό σουτ του Μήτρογλου έξω από την περιοχή, διώχνει δύσκολα ο πορτιέρο της Μπενφίκα!

22:07

Άντερλεχτ - Παρί: 0-2! Δεν σταματάει ο Ιμπραΐμοβιτς που έκανε στο 22' το 0-2 με τακουνάκι

Περισσότερα μέχρι 22:04
22:04

Τρελή βροχή στο «Ντα Λουζ»!

22:02

Στο άλλο μας του ομίλου, Άντερλεχτ - Παρί 0-1 με τον Ιμπραΐμοβιτς στο 17'! Καλό για τον Ολυμπιακό...

22:01

15' Ο Όλα Τζον έκανε το 1-2 με τον Λίμα και έβγαλε την σέντρα που πήγε απευθείας στα χέρια του Ρομπέρτο.

21:55

9' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φουστέρ κάνει την σέντρα από δεξιά και ο Μήτρογλου με κεφαλιά από το... μισό μέτρο στέλνει την μπάλα άουτ. Απίστευτη ευκαιρία!

21:52

6' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φουστέρ με εξαιρετική μπαλιά βγάζει τετ α τετ τον Μήτρογλου, όμως ο Λουιζάο πέφτει και προλαβαίνει να τον κόψει πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Περισσότερα μέχρι 21:51
21:51

5' Νέα καλή στιγμή για την Μπενφίκα. Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Λουιζάο, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

21:49

4' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Μπενφίκα, πιέζεται ο Ολυμπιακός, αλλά αντέχει.

21:48

3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπενφίκα! Ο Καρνόσο με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην γωνία, όμως ο Ρομπέρτο πετάγεται και διώχνει εντυπωσιακά.

21:46

Αναπληρωματικοί Ολυμπιακού: Μέγιερι, Μεντζανί, Ντινγκά, Κάμπελ, Γιαταμπαρέ, Σαβιόλα και Ολαϊτάν.

21:46

Σχηματισμός Μπενφίκα: Αρτούρ κάτω από τα δοκάρια και στην αμυντική τετράδα οι Αλμέιδα, Λουιζάο, Γκαράϊ και Σικουέιρα με τους Λουιζάο και Γκαράϊ στο κέντρο της. Ο Μάτιτς θα είναι ο χαφ μπροστά από την άμυνα, οι Γκαϊτάν και Πέρεζ οι δύο εσωτερικοί μέσοι, στα δύο άκρα ο Τζον με τον Λίμα και μοναδικός προωθημένος ο Καρντόζο.

21:46

H διάταξη του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο γκολκίπερ, δεξί μπακ ο Σαλίνο, Μανωλάς και Σιόβας τα δύο στόπερ, αριστερό μπακ ο Χολέμπας, στον άξονα οι Σάμαρης και Μανιάτης, επιτελικός ο Τσόρι Ντομίνγκες, στα δύο φτερά οι Φουστέρ και Βάις και φορ ο Μήτρογλου.