90'Απόκρυψη Σχολίων
23:36

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

23:32

89' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Εθνική! Δοκάρι από σουτάρα του Σαλπιγγίδη.

Περισσότερα μέχρι 23:29
23:29

86' Αλλαγή για τους Λιθουανούς. Εξω ο Ματουλεβίτσιους, μέσω ο Τσεσνάουσκις

23:27

85' Τρίτη αλλαγή για Εθνική: Ο Τζιόλης αντί του Κατσουράνη.

23:24

81' Πολύ ωραίο γύρισμα του Σαλπιγγίδη με τον Σαμαρά από καλή θέση να "τσιμπάει" την μπάλα αλλά να την στέλνει άουτ.

23:22

78' Κίτρινη στον Σαλπιγγίδη. Χάνει και αυτός το επόμενο ματς της Εθνικής.

23:16

73' Αλλαγή για τους γηπεδούχους: Ο Ζούλπα στη θέση του Μικολίνας

Περισσότερα μέχρι 23:14
23:14

Βαρετό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Τετοιο χασμουρητό ούτε σε ταινίες του Αγγελόπουλου δεν έχουμε ρίξει.

23:07

61' Αλλαγή για την Εθνική: Ο Σάλπι αντί του Γκέκα

23:05

Σηκώνεται ο Σαλπιγγίδης για ζέσταμα, καθώς ο Γκέκας αντιμετωπίζει πρόβλημα

23:02

59' Καλό σουτ απ' τον Ιβασκεβίτσιους έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

23:00

Κίτρινη στον Τσεζνάουσκις

Περισσότερα μέχρι 22:57
22:57

Κίτρινη στον Σαμαρά, χάνει το επόμενο παιχνίδι της Εθνικής.

22:57

54΄ Σουτ του Ιβασκεβίτσιους, καθαρίζει ο Καρνέζης.

22:55

52' Προϋποθέσεις για γκολ για την Εθνική, αλλά ο Χριστοδουλόπουλος χαράμισε τη φάση σεντράροντας πάνω στον τερματοφύλακα της Λιθουανίας, αντί να στοχεύσει στον αφύλαχτο Γκέκα.

22:52

49' Σέντρα του Καραγκούνη, ο Γκέκας έπιασε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά ο Ζούμπας απέκρουσε σε κόρνερ

22:49

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

22:47

Αλλαγή για την Εθνική μας: ο Τζαβέλλας αντί του Χολέμπας

Περισσότερα μέχρι 22:32
22:32

45'+1' Λήξη ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 22:28
22:28

Πρόβλημα με Χολέμπας ο οποίος τραυματίστηκε σε κόντρα και βρίσκεται στο έδαφος.

22:26

40' Επικίνδυνο γύρισμα του Στανκεβίτσιους, δεν ήταν κανείς συμπαίκτης του να εκμεταλλευτεί το... μπουκάρισμά του. Ευτυχώς για την Εθνική μας

22:24

Η γκολάρα της Εθνικής με σούπερ συνεργασία... Χοσέ-Λάζαρου

22:20

36' Κίτρινη στον Καραγκούνη

Περισσότερα μέχρι 22:15
22:15

30' Φάουλ του Στανκεβίτσιους περνάει ψηλά άουτ.

22:10

24' Δυνατό μακρινό σουτ του Μικούκις, η μπάλα κόντραρε και πήρε τροχιά προς το γάμα αλλά ο Καρνέζης απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ.

22:06

Ύστερα από ωραία σέντρα του Χολέμπας από αριστερά, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ!

22:05

19' Γκολ για την Ελλάδα

22:04

17' Στο κόρνερ η Εθνική μας με εκτελεστή τον Χολέμπας. Το κόρνερ γίνεται αλλά υποδεικνύεται φάουλ εκτός φάσης σε βάρος της Ελλάδας. Ένα λεπτό πριν οι Λιθουανοί φώναξαν για επιθετικό φάουλ.

22:01

16' Μια σέντρα από τους Λιθουανούς ήταν εύκολη λεία για τον Καρνέζη.

Περισσότερα μέχρι 21:57
21:57

11' Ένα τακουνάκι του Καλόνα δεν αιφνιδίασε τον Καρνέζη που μπλόκαρε την μπάλα

21:53

Σε πλαστικό χλοοτάπητα αγωνίζονται οι διεθνείς μας. Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής

21:47

Σέντρα στο ματς

Περισσότερα μέχρι 21:44
21:44

Σε λίγα λεπτά θα γίνει η σέντρα του ματς. Η κερκίδα της Εθνικής μας πάντως έχει καταφέρει να κάνει την... διαφορά στο γήπεδο.

Περισσότερα μέχρι 21:13
21:13

Αναπληρωματικοί Ελλάδας: 13.Σηφάκης- 3.Τζαβέλλας, 6.Τζιόλης, 8.Κονέ, 9.Μήτρογλου, 11.Βύντρα, 18.Νίνης, 14.Σαλπιγγίδης, 22.Φορτούνης, 23.Ταχτσίδης.

21:13

Αναπληρωματικοί Λιθουανίας: 12.Γκριμπάουσκας, 21.Βιτκάουσκας- 2.Φριντρίκας, 3.Σιλένας, 6.Κούκλις, 7.Ντ. Τσεσνάουσκις, 11.Ελιόσους, 14.Βάρτκους, 15.Κλιμαβίτσιους, 17.Λούκσα, 19.Ζούλπα, 22.Τσέρνιχ.

21:10

Λιθουανία(Λάζλο Σάμπα): Ζούμπας, Στανκεβίτσιους, Κιγιάνσκας, Μικούκις, Βορόμπσκι, Μικολιούνας, Εντ. Τσεσνάουσκις, Πάνκα, Καλόνας, Ιβασκεβίτσιους, Ματουλεβίτσιους

21:09

Ελλάδα (Φερνάντο Σάντος): Καρνέζης,Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Μανιάτης, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Σαμαράς, Χριστοδουλόπουλος, Γκέκας

21:08

Διαιτητής είναι ο Πορτογάλος Ολεγάριο Μπενκερένσα

21:08

Καλησπέρα σας! Μείνετε μαζί μας για να παρακολούθησετε τον κρίσιμο αγώνα της Εθνικής μας με τη Λιθουανία στο Βίλνιους!