0 - 0
Novasports
90'Απόκρυψη Σχολίων
19:49

86' Πανέξυπνη μπαλιά του Μάριν για τον Εμενίκε, δεν προλαβαίνει αυτός να πιάσει το σουτ από εξαιρετική θέση

19:48

85' Νέα εντυπωσιακή απόκρουση από τον Καπίνο!

19:46

82' Τρομερή απόκρουση του Καπίνο σε δυνατό σουτ, η μπάλα βρίσκει και στο δοκάρι

19:43
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης παραδίδει το περιβραχιόνιο στον Ομάρ και δίνει τη θέση του στον Σεμπά.
Περισσότερα μέχρι 19:35
19:35
70' Νέο σουτ από τον Εμενίκε, μπλοκάρει ο Ντε Βολφ.

19:34

64' Καλό σουτ του Εμενίκε, αποκρούει ο πορτιέρε της Λόκερεν

19:24

61' Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Νικολάου, Φιγκέιρας και Εμενίκε. Εξω οι Οφόε, Ανσαριφάρντ, Κούτρης

Περισσότερα μέχρι 19:18
19:18

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από εξαιρετική συνεργασία!  Ο Σιώπης έβγαλε την κάθετη, ο Οφόε άφησε την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του για τον Ομάρ, ο οποίος γύρισε στον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Ιρανός δεν πλάσαρε καλά και ο Ντε Βολφ απέκρουσε.

19:09

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο πέρασε στην θέση του Καρσελά

19:08
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Περισσότερα μέχρι 18:51
18:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

18:50

45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κούτρης βγάζει την μπαλιά για τον Καρσελά, αυτός με φοβερό κοντρόλ ξεφεύγει από τον αντίπαλό του, μπαίνει στην περιοχή, όμως δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, από εξαιρετική θέση

18:48

44' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Σούτερ για μαρκάρισμα στον Φορτούνη

18:45

42' Ο Κούτρης κυνηγάει μία χαμένη μπαλιά και τελικά καταφέρνει να κερδίσει κόρνερ. Το έκτο για τον Ολυμπιακό

18:41

35' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για σκληρό μαρκάρισμα

Περισσότερα μέχρι 18:37
18:37

32' Οφόε και Καρσελά δεν έχουν φανεί ιδιαίτερα. Στα τελευταία λεπτά παίρνουν σιγά - σιγά περισσότερο μπάλα..

18:31

Νωρίτερα, ο Χάσι συνεχάρη τον Σιώπη για το... πάθος του και τα τρεξίματά του, αφού βρέθηκε στην σωστή θέση για να καλύψει τον Μάριν που είχε φύγει μπροστά.

18:30

26' Εξαιρετική σέντρα του Κούτρη, ο Ανσαριφάρντ παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει άουτ

18:27

Πολύ καλός μέχρι τώρα ο Φορτούνης, πολλά λάθη από τον Σισέ που τα... ακούει από τον Χάσι

18:24

20' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Μάριν δίνει εντός περιοχής στον Ανσαριφάρντ, αυτός κινείται έξυπνα και προσπαθεί να σκοράρει με ένα συρτό σουτ, όμως η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και φεύγει άουτ

18:22

Φωνές Χάσι στους παίκτες του! Τους ζητάει να πατάνε περιοχή και να μην περιμένουν την μπάλα απέξω

Περισσότερα μέχρι 18:22
18:22

17' Τρίτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Την τελευταία στιγμή η άμυνα της Λόκερεν διώχνει προ του Ανσαριφάρντ

18:13

Παρότι δεν έχουμε κάποια φάση μετά από 10 λεπτά, το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό και δεν... θυμίζει φιλική αναμέτρηση

Περισσότερα μέχρι 18:04
18:04

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση

18:00

Στο γήπεδο βρίσκονται και αρκετοί φίλοι του Ολυμπιακού

17:58

Ο Ολυμπιακός με την επιστροφή του στην Ελλάδα θα δώσει φιλικό με τον Αστέρα Τρίπολης, τον οποίο θα υποδεχθεί την Τετάρτη (19/7) στο Καραϊσκάκη.

17:58

Συγκεκριμένα, η ενδεκάδα του Ολυμπιακού είναι η εξής: Καπίνο, Ομάρ, Σισέ, Ρομαό, Κούτρης, Σιώπης, Οφόε, Φορτούνης, Καρσελά, Μάριν, Καρίμ.

17:58

Στον αγώνα με την Λόκερεν ο Μπέσνικ Χάσι έδωσε φανέλα βασικού στους Μεχντί Καρσελά και Βάντις Οτζίτζα Οφόε, τους οποίους θα δουν οι φίλοι του Ολυμπιακού για πρώτη φορά τηλεοπτικά

17:57

Υπενθυμίζουμε ότι οι «ερυθρόλευκοι» μετά το τέλος του αγώνα θα επιστρέψει στην Ελλάδα.