20:11

Τέλος της αναμέτρησης

Περισσότερα μέχρι 20:09
20:09
92' Με δέκα ο Πανιώνιος, αποβολή για τον Οικονόμου. Μάλλον την επιδίωξε ο Οικονόμου.
20:04

Ο Ζέκα φαίνεται να πονάει πολύ, στο γόνατο, όμως συνεχίζει!

20:01

85' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πίσπας περνάει στην θέση του Λέτο και ο Αργεντινός αποθεώνεται

20:00

Από το 74ο λεπτό έχει περάσει στο παιχνίδι ο Ρέις αντί του Κλωναρίδη

19:57

81' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ρισβάνης με κεφαλιά στρώνει στον Βλάχο, όμως αυτός από κοντά σουτάρει ψηλά άουτ

19:56
Κάρτα στον Κουτρουμπή, για μαρκάρισμα στον Μπεν
19:56

Στον Πανιώνιο «φωνάζουν» για πέναλτι και όντως η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Κουτρουμπή, στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα

Περισσότερα μέχρι 19:54
19:54

77' Ο Κουτρουμπής προλαβαίνει τον Μπεν και διώχνει σε κόρνερ

19:50
71' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σαββίδης αντί Μασούρα.
19:46
67' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.
19:44

Αποθεώνεται ο μικρός του Παναθηναϊκού

19:44
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βιγιαφάνιες αντί Χατζηγιοβάνη.
19:42

64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν γυρίζει την μπάλα μέσα στην περιοχή για τον Λάμπρου, όμως ο Χουλτ την τελευταία στιγμή έδιωξε και γλίτωσε τον Παναθηναϊκό από σίγουρο γκολ

Περισσότερα μέχρι 19:40
19:40
63' Σουτ του Μασούρα, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.
19:38

Ο Χατζηγιοβάννης συνεχίζει να είναι ιδιαίτερα δραστήριος και κερδίζει το χειροκρότημα της εξέδρας

19:35

58' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ βρίσκει με εξαιρετική σέντρα τον Χατζηγιοβάνη, αυτός προσπαθεί να σκοράρει με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά, όμως ο Γιαννιώτης διώνχει εντυπωσιακά σε κόρνερ

19:34

57'  Κεφαλιά του Κουρμπέλη, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και φεύγει πάνω από την εστία

19:32

56' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Λέτο

19:26
48' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ για διαμαρτυρία
Περισσότερα μέχρι 19:22
19:22

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

19:22
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Λάμπρου αντί Γεσίλ.
19:21

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 19:04
19:04

Τέλος ημιχρόνου

19:04

Ο Σιώπης, παρότι έκανε φάουλ, στην συνέχεια διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα για χτύπημα του Κλωναρίδη, ωστόσο φάνηκε και από το ριπλέι πως δεν υπήρξε τίποτα

19:03

45+1' Ένταση στο χορτάρι για ένα φάουλ του Σιώπη στον Κλωναρίδη, το οποίο ο διαιτητής... είδε ανάποδα

19:00

44' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο, που χτύπησε στην διεκδίκηση της μπάλας τον Ρισβάνη

Περισσότερα μέχρι 18:53
18:53

36' Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη για τράβηγμα στον Μασούντ

18:52
34' Μακρινό σουτ του Λέτο, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γιαννιώτης.
18:47

30' Ο Πανιώνιος έφυγε πολύ ωραία στην κόντρα, όμως ο Κουτρουμπής με εξαιρετικό τάκλιν, έκοψε τον Μπεν πριν σουτάρει από τη μικρή περιοχή

18:44
24' Είχαν μια αψιμαχία Μασούντ και Μολέδο, με τον πρώτο να λέει στον διαιτητή ότι ο Βραζιλιάνος τον χτύπησε με αγκωνιά.
Περισσότερα μέχρι 18:38
18:38

21' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Κλωναρίδης κάνει το παράλληλο γύρισμα, όμως ο Βλάχος διώχνει την τελευταία στιγμή προ του Λουντ, ο οποίος απλά θα έστελνε την μπάλα στην κενή εστία και θα πετύχαινε ένα πολύ εύκολο γκολ

18:35

17' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Λέτο βρίσκει με ωραία κάθετη τον Λουντ μέσα στην περιοχή και αυτός με σουτάρα από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

18:29

Ο Ζέκα γύρισε στο χορτάρι και θα προσπαθήσει να συνεχίσει!

18:28

Τρελό «κράξιμο» σε Ρισβάνη, μόλις έρχεται σε επαφή με την μπάλα!

18:28

11' Ο Λέτο σηκώνει ωραία για τον Κλωναρίδη, αυτός πιάνει αμέσως το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα φεύγει άουτ

18:27

Ο Ρέις σηκώθηκε ήδη για ζέσταμα, καθώς μάλλον δεν θα μπορεί να συνεχίσει...

18:26

10' ΣΟΚ με Ζέκα! Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πονάει πάρα πολύ στο γόαντο και έχει πέσει στο χορτάρι, καθώς δεν μπορεί να πατήσει το πόδι του

18:26

9' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή, κάνει ωραία κίνηση, όμως ο Γιαννιώτης αποκρούει!

Περισσότερα μέχρι 18:23
18:23

Η Λεωφόρος είναι... ήρεμη και ο μόνος που τα «ακούει» από τους λιγοστούς φιλάθλους του Παναθηναϊκού, είναι ο Σπύρος Ρισβάνης

18:17

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση

18:16
Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την σέντρα!
Περισσότερα μέχρι 18:01
18:01
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας), με βοηθούς τους Αντώνη Καρταζίκα (Αθήνας), Κωνσταντίνο Ποντίκη (Πρέβεζας) και τέταρτος είναι ο Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου).
18:01
Για τον πάγκο: Μπαντής, Λάμπρου, Αντωνιάδης, Μαχμούτοβιτς, Καθάριος, Ταπόκο, Σαββίδης.
18:01
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Βλάχος, Ρισβάνης, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μπεν, Γεσίλ, Μασούντ.
18:01
Στον πάγκο: Στιλ, Ευαγγέλου, Πίσπας, Βιγιαφάνιες, Μολίνς, Μέστο, Ρέις.
18:01

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Μολέδο, Μαρινάκης, Χουλτ, Κουρμπέλης, Ζέκα, Λουντ, Χατζηγιοβάνης, Λέτο, Κλωναρίδης.

18:01
Ο Παναθηναϊκός την περασμένη αγωνιστική επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ, ενώ ο Πανιώνιος έχασε με το ίδιο σκορ από τον ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη.