Ο Διαμαντίδης με 2/2 βολές κάνει το 63-64

Φάουλ του Χάντερ, βολές για τον Διαμαντίδη

Απομένουν 36 δευτερόλεπτα για το τέλος της αναμέτρησης

21:17

Στις βολές ο Μάντζαρης!

21:17

39' Ο Σπανούλης στην λήξη της επίθεσης αστοχεί σε τρίποντο, όμως ο Χάντερ παίρνει το ριμπάουντ

21:16

Τραγικό λάθος του Καλάθη!!

21:15

Άστοχος ο Πρίντεζης από κοντά!

Περισσότερα μέχρι 21:14
21:14

Άστοχο σουτ του Λοτζέσκι και άστοχο σουτ και του Παππά!

21:14

38' Ο Παππάς κάνει το 61-63 από τη γραμμή των βολών.

21:13

37' Ο Σπανούλης ευστοχεί στην βολή και κάνει το 59-63

21:12

Ο Σπανούλης γκολ - φάουλ στην λήξη επίθεσης απέναντι στον Χάντερ! 59-62 και έχει και βολή ο αρχηγός του Ολυμπιακού

21:12

σχόλιο από ανδρεας
παμε εξω ο γκιστ
21:11

37' Ο Διαμαντίδης με 1/2 βολές κάνει το 59-60

21:11

Ο Διαμαντίδης παίρνει το 5ο φάουλ του Χάκετ

21:11

Κακή επίθεση Ολυμπιακού, άστοχα σουτ Χάντερ και Λοτζέσκι

21:10

36' Άστοχο τρίποντου Καλάθη, καλή άμυνα του Ολυμπιακού, λάθος επιλογή του Ραντούλιτσα που κράτησε την μπάλα αρκετή ώρα στα χέρια

21:07

Ο Γκιστ κάνει δύο φάουλ συνεχώμενα, ένα στην άμυνα και ένα στην επίθεση! Πέντε και εκτός ματς

21:06

Νέα καλή άμυνα για τον Παναθηναϊκό, η μπάλα σε πράσινα χέρια. Χαμός στο ΟΑΚΑ...

21:05

35' Ο Παππάς ευστοχεί σε τρίποντο και ισοφαρίζει για το 58-58!

21:05

34' Ο Πρίντεζης δίνει την μπάλα στον Λοτζέσκι που κάνει το 55-58.

21:02

35' Φοβερή άμυνα από τον Διαμαντίδη και κάρφωμα του Παππά 55-54!! Χαμός στο ΟΑΚΑ

21:02

Τέταρτο ομαδικό για τον Παναθηναϊκό! Τέσσερα φάουλ και ο Καλάθης

21:01

34' Ο Διαμαντίδης με 2/2 βολές κάνει το 53-54

21:00

Λάθος Παπανικολάου και φάουλ στον Παππά. Η μπάλα στον Παναθηναϊκό. Ο μικρός τα «ακούει» από τον Σπανούλη

Περισσότερα μέχρι 20:59
20:59

33' Τρίποντο Φώτση και 51-54

20:59

33' Τρομερό καλάθι Πρίντεζη ξανά στην λήξη της επίθεσης, 48-54

20:58

33' Σουτ του Καλάθη από μακριά, ριμπάουντ ο Σπανούλης

20:56

31' Ο Καλάθης κάνει το 48-50 και το ΟΑΚΑ... ξυπνάει

20:55

31' Το τέταρτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με κλέψιμο του Διαμαντίδη και φάουλ του Χάκετ

20:50

29' Ο Παπανικολάου κάνει το 44-50

20:49

Ο Παναθηναϊκός έχει μεγάλο πρόβλημα στην επίθεση στα τελευταία λεπτά...

20:48

Ο Αγραβάνης νικάει σε προσωπική μονομαχία τον Ραντούλιτσα και κάνει το 43-48

20:47

Ο Παππάς με 2/2 βολές κάνει το 43-46

20:47

28' Ο Λοτζέσκι κάνει το 41-46

20:46

28' Ο Ραντούλιτσα ευστοχεί σε 1/2 βολές για το 41-44

20:45

Ξανά λάθος επίθεση από τον Παναθηναϊκό, κάρφωμα Χάντερ και 40-44

Περισσότερα μέχρι 20:44
20:44

Ο Μάντζαρης με 1/2 βολές κάνει το 40-42

20:42

26' Κάρφωμα Χάντερ και 40-41

20:38

24' Διπλή άστοχη επίθεση από τον Ολυμπιακό

20:34

22' Ο Γκιστ με κάρφωμα κάνει το 37-37

20:31

21' Ο Πρίντεζης κάνει το 31-34

20:31

21' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με άστοχη επίθεση του Γκιστ

Περισσότερα μέχρι 20:21
20:21
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Πεδουλάκης): Καλάθης 4 (1), Χαραλαμπόπουλος 7 (1), Φώτσης, Φελντέιν 4, Χάντερ 2, Ραντούλιτσα 2, Παππάς, Διαμαντίδης, Γκιστ 7, Ουίλιαμς 5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σφαιρόπουλος): Παπαπέτρου, Σπανούλης 3 (1), Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης 14 (6 ριμπ.), Μάντζαρης 2, Χάντερ 1, Στρόμπερι, Αγραβάνης 3 (1), Ουόρικ, Χάκετ 2, Λοτζέσκι 2, Παπανικολάου 5.

20:17

Οι δύο ομάδες έχουνε συνολικά 5/25 τρίποντα και 8/17 βολές!!

20:16

Σε αντίθεση με όσα είδαμε την Πέμπτη στο ΣΕΦ, σήμερα βλέπουμε ένα κακό παιχνίδι, με πολλές λάθος επιθέσεις και σκληρές άμυνες.

20:16

Για τον Παναθηναϊκό πρώτοι σκόρερ είναι οι Χαραλαμπόπουλος και Γκιστ με 7 πόντους, ενώ για τον Ολυμπιακό 14 έχει ο Πρίντεζης, που είναι και σήμερα ο κορυφαίος των Πειραιωτών.

20:12

19' Ο Χάντερ 1/2 βολές κάνει το 31-29

20:11

Άστοχο τρίποντο του Πρίντεζη

20:10

18' Ο Χαραλαμπόπουλος έκανε το 31-28, πήρε και το φάουλ από τον Σπανούλη. Αστόχησε στην βολή ξανά

20:09

18' Άστοχο τρίποντο Μάντζαρη, ριμπάουντ Πρίντεζη και 29-28

20:08

17' Ο Χαραλαμπόπουλος έχει 0/2 βολές

20:07

Ο Πρίντεζης ξανά κάνει το 29-26

20:06

17' Κάρφωμα Γκιστ και 29-24

20:06

17' Ο Πρίντεζης κάνει το 27-24. Κορυφαίος του Ολυμπιακού και σήμερα!

20:05

Τάιμ άουτ για τον Ολυμπιακό, καθώς ο Σφαιρόπουλος είδε το ματς να γυρνάει τούμπα μέσα σε λίγα λεπτά...

20:04

16' Τρίποντο Χαραλαμπόυλου και 27-22! Ξεσηκωμός στο ΟΑΚΑ με το 8-0 σερί

20:04

Άστοχο τρίποντο Σπανούλη

20:03

Ο Χαραλαμπόπουλος με 2/2 βολές κάνει το 24-22

20:02

Άστοχο τρίποντο του Στρόμπερι. Στον αιφνιδιασμό ο Χαραλαμπόπουλος κερδίζει φάουλ από τον Χάκετ

20:02

15' Νέο άστοχο τρίποντο του Διαμαντίδη. Κακή επιλογή, ζητάει και αλλαγή από τον Πεδουλάκη

20:01

15' Άστοχα τρίποντα από Χάκετ, Παπαπέτρου, Φώτση και Διαμαντίδη....

20:00

Ο Γκιστ ευστοχεί και κάνει το 22-22

Περισσότερα μέχρι 19:59
19:59

14' Γκιστ γκολ-φάουλ και 21-22. Έχει και μία βολή

19:58

Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ο Πρίντεζης με 8 πόντους. Οι Πειραιώτες από τη στιγμή που βγήκαν οι Μάντζαρης - Σπανούλης έχουν ενέργεια, γύρισαν το ματς και προσπέρασαν στο σκορ

19:58

19:57

Ο Λοτζέσκι κάνει το 19-22

19:57

Βιαστική και λάθος επίθεση από τον Ουίλιαμς

19:57

13' Τρίποντο του Αγραβάνη στην λήξη της επίθεσης και 19-20!

19:56

13' Ο Ραντούλιτσα είχε  0/2 βολές!!

19:55

Άστοχο τρίποντο του Λοτζέσκι

19:55

Ο Αμερικανός πέτυχε «γκολ - φάουλ» νωρίτερα, έβαλε και την βολή και έκανε το 19-17

19:54

Ο Ουίλιας απαντάει και κάνει το 18-17

19:54

12' Για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός: Χάκετ για το 16-17

19:53

Ο Πρίντεζης το 16-15

19:52

11' Ο Ουίλιαμς κάνει το 16-13 κάτω από το καλάθι

19:52

Ο Γκιστ έκοψε τον Πρίντεζη, όμως το καλάθι μετράει και έχουμε το 14-13

19:51

11' Έναρξη δευτέρου δεκαλέπτου

19:51

Πρώτοι σκόρερ του αγώνα οι Καλάθης, Φελντέιν και Πρίντεζης με 4 πόντους

19:50

Τέλος πρώτου δεκαλέπτου: 14-11. Το σκορ, σε αντίθεση με το ΣΕΦ, δεν είναι υψηλό και οι δύο ομάδες ασχολούνται κυρίως με την άμυνα

19:49

Ο Πρίντεζης στην λήξη του πρώτου δεκαλέπτου κάνει το 14-11

19:48

9' - Άστοχο τρίποντο του Λοτζέσκι στα 37 δευτερόλεπτα

19:47

9' Επιθετικό φάουλ του Χάντερ, η μπάλα στον Παναθηναϊκό

19:47

Ο Ραντούλιτσα κάνει το 14-9

19:47

8' O Παπανικολάου με 1/2 βολές κάνει το 12-9

Περισσότερα μέχρι 19:44
19:44

Ο Γκιστ μετά από τρεις άστοχες επιθέσεις κάνει το 12-8

19:44

7' Παπανικολάου με 1/2 βολές κάνει το 10-8

19:43

Άστοχα σουτ! Τρίποντα ...βιαστικά από Σπανούλη και Φελντέιν

19:42

Συνεχίζεται το παιχνίδι με λάθος επίθεση του Ολυμπιακού...

19:40

6' Τηλεοπτικό τάιμ άουτ

19:39

2-2 τα λάθη των δύο ομάδων

19:39

Χαμένες επιθέσεις και άστοχα σουτ και στις δύο πλευρές του παρκέ...

19:37

4' Ο Φελντέιν κάνει το 10-7

19:36

3' Τρίποντο Σπανούλη και 8-7

19:36

3' Ο Καλάθης κάνει το 8-4 με βολές

19:35

2' Πρίντεζης στο τέλος της επίθεσης 7-4

19:35

Ο Παναθηναϊκός όπως και στο ΣΕΦ, έχει ξεκινήσει... ζεστός!

19:34

2' Φελντέιν και 7-2

19:34

1'  Μάντζαρης για το 5-2

19:33

Κάρφωμα Χάντερ και 5-0 για τον Παναθηναϊκό!

19:32

3-0 ο Παναθηναϊκός με τρίποντο του Καλάθη!

19:31

1' Έναρξη του ντέρμπι, η πρώτη επίθεση στον Παναθηναϊκό. Λάθος από τον Φελντέιν...

19:30

Η 5αδα του Ολυμπιακού: Μάντζαρης, Καλάθης, Παπαπέτρου, Πρίντεζης και Μιλουτίνοφ

19:30

Η 5αδα του Παναθηναϊκού: Καλάθης, Χαραλαμπόπουλος, Φελντέιν, Φώτσης και Χάντερ

19:30

Όλα έτοιμα για το τζάμπολ. Να έχουμε ένα καλό και ήσυχο ντέρμπι!

Περισσότερα μέχρι 19:27
19:27

Και επειδή ...κράξαμε τον κόσμο του Παναθηναϊκού νωρίτερα, αξίζει να τους πούμε και ένα «μπράβο» για το χειροκρότημα στον Γιώργο Πρίντεζη, που την Πέμπτη το πρωί «έχασε» τον πατέρα του.

19:26

ΟΛΟ το γήπεδο όρθιο για την παρουσίαση της ομάδας του Παναθηναϊκού. Ωραία ατμόσφαιρα μέχρι τώρα, με εξαίρεση τα συνθήματα για Σπανούλη και τις κροτίδες

19:21

Κροτίδες στον αγωνιστικό χώρο! Δεν έχουμε ξεκινήσει καλά στο ΟΑΚΑ...

19:15

Στα επίσημα του ΟΑΚΑ βρίσκεταιμ και ο άλλοτε προπονητής του Ολυμπιακού, Πίνι Γκέρσον

Περισσότερα μέχρι 19:06
19:06
Ο συνεργάτης του Αργύρη Πεδουλάκη, Διαμαντής Παναγιωτόπουλος μιλώντας στην κάμερα της NOVA τόνισε: "Κάθε παιχνίδι είναι διαφορετική ιστορία. Εμείς μέσα από την άμυνα μας προσπαθούμε να βγάλουμε κάποιες καταστάσεις που έχουμε σημαδέψει. Στους τελικούς κάθε ματς είναι ξεχωριστό και μόνο για λίγες ώρες μπορείς να χαίρεσαι ή να λυπάσαι. Οποιοδήποτε αποτέλεσμα πρέπει να το κρατάς για λίγες ώρες"
19:03

Ξεσηκωμός στο γήπεδο, καθώς βγήκαν στο παρκέ οι παίκτες του Παναθηναϊκού!

Περισσότερα μέχρι 18:58
18:58

Στο γήπεδο έφτασε πριν λίγα δευτερόλεπτα και ο Παύλος Γιαννακόπουλος!!

18:53

Υβριστικά συνθήματα κατά του Ολυμπιακού, του Βασίλη Σπανούλη και της γυναίκας του!

18:50

Σιγά - σιγά γεμίζουν όλες οι γωνείες του ΟΑΚΑ

18:47

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Μίλαν Τόμιτς μίλησε στη κάμερα της NOVA  για την αποψινή μάχη τονίζοντας: "Αυτή τη στιγμή το πλεονέκτημα έδρας το έχει ο Παναθηναϊκός. Σήμερα θέλουμε να κάνουμε το break για να πάρουμε πάλι το πλεονέκτημα έδρας. Θα πρέπει να ελέγξουμε τα ριμπάουντ και να μην κάνουμε λάθη".

Όσον αφορά την δημιουργία του Παναθηναϊκού που ήταν το παιχνίδι που καθόρισε το πρώτο παιχνίδι ο κόουτς Τόμιτς τόνισε: "Αυτό ήταν το μεγαλύρτερο πρόβλημα μας στο πρώτο παιχνίδι. Οι 29 ασίστ ήταν πολλές. Στην αρχή αυτές οι ασίστ ήταν καρφώματα κι όταν εντός έδρας δέχεσαι εύκολα καλάθια αυτό δίνει αυτοπεποίθηση στον αντίπαλο που καταφέρνει να βάλει και μεγάλα σουτ μετά. Αυτό θα προσπαθήσουμε να αποφύγουμε σήμερα και να ελέγξουμε την επίθεση μας".

Περισσότερα μέχρι 18:43
18:43
Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ. Αναστόπουλος, Κορομηλάς, Μάνος
18:39

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Χάντερ, Παπαπέτρου, Σπανούλης, Στρόμπερι, Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης, Αγραβάνης, Μάντζαρης, Ουόρικ, Χάκετ, Λοτζέσκι, Παπανικολάου.

18:39

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Χέινς, Χαραλαμπόπουλος, Φώτσης, Ραντούλιτσα, Παππάς, Φελντέιν, Διαμαντίδης, Γκιστ, Καλάθης, Παπαγιάννης, Ουίλιαμς, Χάντερ

18:39

Το τρίτο ματς είναι προγραμματισμένο στις 26/5 (19:30/ΟΤΕ Sport 4) στο ΣΕΦ.

18:39

Το ΟΑΚΑ θα είναι κατάμεστο, καθώς τα εισιτήρια έχουν εξαντληθεί εδώ και μέρες

18:38

Ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 μετά τη νίκη του στο ΣΕΦ και σήμερα θέλει να κάνει το 2-0, ενώ οι Πειραιώτες θέλουν να... απαντήσουν στο σπάσιμο της έδρας, για να φέρουν την σειρά στο 1-1.

18:37

Η 2η αγωνιστική των Τελικών της Α1 φέρνει τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό αντιμέτωπους στο ΟΑΚΑ του Αμαρουσίου. Το τζάμπολ της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένο στις 19:30 με τηλεοπτική μετάδοση απ' τη novasports 2.