90'Απόκρυψη Σχολίων
23:37

Τέλος αγώνα... Η Σεβίλλη είναι (και πάλι) Κυπελλούχος Europa League!

23:35

93' Ο Κριστόφορο στη θέση του Μπανέγα

23:31

88' O Ιμπόρα στη θέση του Γκαμεϊρό

23:27

Μόλις 7 λεπτά μένουν και το ματς δεν δείχνει να μπορεί να γυρίσει. Η Σεβίλλη είναι αγκαλιά με το τρίτο συνεχόμενο Europa League και πέμπτο συνολικά!

23:25

Φουλ επίθεση από τον Κλοπ που βγάζει στόπερ και βάζει σέντερ φορ

23:25

82' Ο Μπεντέκε στη θέση του Τουρέ

Περισσότερα μέχρι 23:22
23:22

79' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ με το σουτ του Κοουτίνιο να φεύγει λίγο άουτ

23:21

77' Ο Ραμί είδε την κίτρινη κάρτα πριν αντικατασταθεί

23:20

77' Ο Κολοτζιέτζακ στη θέση τραυματία Ραμί

23:16

72' Ο Άλλεν στη θέση του Λαλάνα

23:15

71' Κίτρινη στον Οριγκί

23:15

Ξανά ο Κόκε σκόρερ σε μια περίεργη φάση. Οι της Λίβερπουλ διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ, ωστόσο η μπάλα έχει φτάσει στον αρχηγό της ομάδας από αντίπαλο

23:13

70' 3-1 η Σεβίλλη!

23:12

68' Πρώτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ με τον Οριγκί στη θέση του Φιρμίνο

23:09

Το γκολ... φαινόταν από μακριά αφού η Σεβίλλη υπερέχει σαφώς στο δεύτερο ημίχρονο

Περισσότερα μέχρι 23:08
23:08

Οι Σεβιγιάνοι έκρυψαν τη μπάλα με συνεχόμενα ένα-δύο και ο Κόκε με υπέροχο πλασέ από τα όρια της περιοχής φέρνει το παιχνίδι... τούμπα!

23:06

63' 2-1 για τη Σεβίλλη!!!

23:05

"Άλλο" ματς βλέπουμε σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο αφού η Σεβίλλη πιέζει και θα μπορούσε ήδη να έχει πετύχει την ανατροπή!

23:03

60' Τεράστια επέμβαση του Μινιολέ σε εξ' επαφής σουτ του Γκαμεϊρό!

23:00

57' Κίτρινη κάρτα στον Μπανέγα

22:55

Αυτό είναι το 10ο φετινό γκολ του Γκαμεϊρό στο Europa League. Ο Γάλλος ισοφαρίζει τον Ζιστ Φοντέν στην πρώτη θέση των Γάλλων με τα περισσότερα ευρωπαϊκά γκολ σε μια σεζόν!

Περισσότερα μέχρι 22:51
22:51

48' Τεράστια ευκαιρία με τον Γκαμεϊρό να φεύγει απέναντι από τον Μινιολέ, αλλά τους αμυντικούς της Λίβερπουλ να τον προλαβαίνουν τελευταία στιγμή!

22:49

Ο Μαριάνο αδειάζει τον Μορένο με "ποδιά" και γυρίζει στον Γκαμεϊρό που γράφει το 1-1 από τη μικρή περιοχή!

22:48

46' Γκολ με το καλημέρα για τη Σεβίλλη!

22:48

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 22:33
22:33

Η Λίβερπουλ παίζει... μόνη της, έχει το προβάδισμα και αν η Σεβίλλη δεν βελτιωθεί αισθητά στο δεύτερο μέρος, η κούπα θα καταλήξει στην Αγγλία!

22:32

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

22:30

44' Παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά, τρεις παίκτες της Λίβερπουλ αποτυγχάνουν να σκοράρουν!

22:26

Ο Λοβρέν έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Στάριτζ επηρέαζε τη φάση όντας σε εμφανή θέση οφσάιντ

22:25

39' Ακυρώνεται γκολ της Λίβερπουλ (σωστά) για οφσάιντ

Περισσότερα μέχρι 22:21
22:21

Η Λίβερπουλ παίρνει προβάδισμα με απίθανο σουτ του Στάριτζ με εξωτερικό φάλτσο από τα αριστερά!

22:20

34' Γκολ Για τη Λίβερπουλ!!

22:17

32' Τρομερό ανάποδο ψαλίδι του Γκαμεϊρό, ελάχιστα άουτ!

22:16

30' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Λοβρέν για σκληρό μαρκάρισμα στον Γκαμεϊρό

22:12

27' Η Λίβερπουλ είναι σαφώς ανώτερη μέχρι στιγμής.

22:10

25' Έξυπνη μπαλιά του Λαλάνα που βγάζει τετ α τετ τον Στάριτζ, αλλά ο σόρια θα αποκρούσει το πλασέ του Άγγλου με τα πόδια.

Περισσότερα μέχρι 22:06
22:06

21' Ξανάρχισε η βροχή στο γήπεδο.

22:03

18' Νευρικό το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Ειδικά η Σεβίλλη αδυνατεί να απειλήσει. Ούτε η Λίβερπουλ έχει πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά έχει τις δυο μοναδικές καλές στιγμές του αγώνα.

21:58

12' Η Λίβερπουλ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε χέρι του Καρίτσο

21:57

Ο Στάριτζ νικά τον Σόρια με κεφαλιά, αλλά ο ΚΑρίτσο διώχνει πάνω στη γραμμή!

21:56

11' Τεράστια ευκαιρία για τη Λίβερπουλ!

Περισσότερα μέχρι 21:53
21:53

7' Καλό σουτ του Τσαν, αποκρούει ο Σόρια

21:52

Θυμίζουμε ότι πριν από την έναρξη του αγώνα σημειώθηκαν σοβαρά επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δυο ομάδων. Διαβάστε ΕΔΩ