"Αλιάντς Αρένα"
ΟΤΕ Sports 1
Απόκρυψη Σχολίων
23:47

90+5` Λήξη του αγώνα

Περισσότερα μέχρι 23:35
23:35

90+3` Ο Σάβιτς στη θέση του Κόκε

23:33

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

23:31

Διακοπή στο ματς, τραυματίας ο Όμπλακ

Περισσότερα μέχρι 23:31
23:31

88` Ο Αλάμπα σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει, ο Όμπλακ πέφτει κι αποκρούει!

23:27

84` Ο Μάνουελ Νόιερ πέφτει στη σωστή γωνία και αποκρούει την εκτέλεση του Τόρες!

23:26

83` Ο Χάβι Μαρτίνεθ ανατρέπει τον Τόρες ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ και ο Τσακίρ βλέπει πέναλτι!

23:25

83` Σουτ του Κομάν έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Όμπλακ

23:24

82` O Tομάς αντί του Γκριεζμάν

23:20

77` Μπαλιά από δεξιά στον Λεβαντόφσκι που με τακουνάκι σε κίνηση στέλνει την μπάλα οαυτ

23:17

74` Σέντρα από αριστερά του Αλάμπα, κεφαλιά του Βιδάλ στο δεύτερο δοκάρι και ο επερχόμενος Λεβαντόφσκι επίσης με το κεφάλι κάνει το 2-1!

Περισσότερα μέχρι 23:15
23:15

73` Ο Κομάν στη θέση του Ντάγκλας Κόστα

23:12

70` Σουτ του Λεβαντόφσκι με τη μία από αριστερά, από την πάσα του Βιδάλ, μπλοκάρει δύσκολα ο Όμπλακ

23:11

67' Σουτ του Τσάμπι Αλόνσο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Όμπλακ

23:03

60` Ο Φιλίπε Λουίς από αριστερά κόβει στον Χουανφράν που σουτάρει δυνατά, άουτ

Περισσότερα μέχρι 22:57
22:57

54` Ο Τόρες βλέπει τον Γκριεζμάν, που μάλλον από αντικανονική θέση, φεύγει στην κόντρα και μόνος με τον Νόιερ τον πλασάρει εύστοχα για το 1-1!

22:55

Μόλις 4 φάουλ έχει κάνει σε 53` αγώνα η Ατλέτικο...

22:48

46` Ο Καράσκο στη θέση του Φερνάντες

22:47

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

Περισσότερα μέχρι 22:44
22:44

Ο πανηγυρισμός του Βάσκου μέσου

22:41

70-30% η κατοχή και 17-2 οι τελικές

22:32

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

Περισσότερα μέχρι 22:20
22:20

34` Ο Μίλερ εκτελεί, αλλά ο Σλοβένος πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει! Στην επαναφορά ο Λεβαντόφσκι σουτάρει άουτ από πλάγια!

22:19

33` Ο Τσακίρ δίνει πέναλτι για κράτημα του Χιμένες στον Χάβι Μαρτίνεθ. Πεντακάθαρη παράβαση

22:17

31` Ο Τσάμπι Αλόνσο με έξυπνη εκτέλεση φάουλ, αφού η μπάλα βρίσκει και στον Χιμένες, ανοίγει το σκορ για την Μπάγερν!

Περισσότερα μέχρι 22:14
22:14

12-2 οι τελικές για Μπάγερν, αλλά οι 3 εντός στόχου

22:13

27` Σέντρα του Ριμπερί από αριστερά, ο Λαμ έρχεται με φόρα από τα δεξιά και σουτάρει, η μπάλα άουτ

22:10

24` Δυνατό σουτ του Ριμπερί από τα 30 μέτρα, ο Όμπλακ αποκρούει, ο Λεβαντόφσκι πάει να μπει στη φάση και σουτάρει άουτ. Ο Σλοβάκος πέφτει στα πόδια του και η ευκαιρία χάνεται. Δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση

22:06

20` Μεγάλη ευκαιρία η Μπάγερν! Βαθιά μπαλιά του Μπόατενγκ στον Μίλερ αυτός αντί να σουτάρει κόβει αριστερά στον Λεβαντόφσκι που όμως βγαίνει πλάγια και το σουτ του αποκρούεται!

22:03

17` Σουτ-οβίδα του Βιδάλ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Όμπλακ

Περισσότερα μέχρι 22:00
22:00

15` Ωραίο σουτ του Γκάμπι με φάλτσα έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Νόιερ

21:58

12` Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ντάγκλας Κόστα από δεξιά, ο Λεβαντόφσκι στο δεύτερο δοκάρι δεν τη βρίσκει καλά και η μπάλα καταλήγει άουτ

21:51

6` Σουτ του Γκάμπι με το δεξί από τα 30 μέτρα, μπλοκάρει ο Νόιερ

Περισσότερα μέχρι 21:46
21:46

Το υπέροχο coreo στην εξέδρα

21:45

1` Έναρξη του αγώνα

21:17

Η τελευταία εντός έδρας ήττα της Μπάγερν στο Champions League ήταν τη σεζόν 2013-4 το 0-4 από τη Ρεάλ

21:05

Στον πάγκο της Μπάγερν: Ουλράιχ, Τασί, Τιάγκο Αλκάνταρα, Ραφίνια, Γκέτσε, Κομάν, Κίμιχ

21:04

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Χουανφράν, Γκοντίν, Χιμένεθ, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Αουγκούστο Φερνάντεθ, Κόκε, Σαούλ, Γκριζμάν, Τόρες

21:04

Μπάγερν Μονάχου (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ριμπερί, Μαρτίνεθ, Λεβαντόφσκι, Ντάγκλας Κόστα, Τσάμπι Αλόνσο, Μπόατενγκ, Λαμ, Βιδάλ, Μίλερ, Αλάμπα

21:03

Oι συνθέσεις:

21:03

Καλησπέρα σας! Μείνετε στον Sportdog για να παρακολουθήσετε LIVE την αναμέτρηση της Μπάγερν με την Ατλέτικο, στη ρεβάνς της ήττα των Βαυαρών στην Ισπανία με 1-0, με τις δυο ομάδες να διεκδικούν την πρόκριση στον τελικό του Champions League!