21:27

Τέλος της αναμέτρησης

Περισσότερα μέχρι 21:25
21:25

93' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κασάμι χάνει την μπάλα στο κέντρο, οι Αρκάδες φεύγουν στην κόντρα, όμως ο Ρομπέρτο σταματάει σε τετ α τετ των Ιωαννίδη

21:22

90' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Δημούτσος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, ο «κρύος» Ρομπέρτο δεν πέφτει καλά και 1-2

21:21

90' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπερτόλιο κάνει ωραία κίνηση, μπαίνει στην περιοχή, όμως ο Ρομπέρτο αποκρούει με τα πόδια

21:20

87' Κίτρινη κάρτα στον Κασάμι

21:17

84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης αντί του Μάσα.

21:16

82' Σουτ Ντουρμάζ και κόντρα και απόκρουση Θεοδωρόπουλου και κόρνερ.

21:13

80' Ωραίο σουτ του Ντουρμάζ έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Θεοδωρόπουλος

Περισσότερα μέχρι 21:08
21:08

74' Φωνάζει για πέναλτι ο Αστέρας, για κράτημα του Στανισάβλιεβιτς από τον Ομάρ ζητά ο Αστέρας, όμως ο Κουκουλάκης ήταν κάθετος, δείχνοντας «παίζετε»

21:04

73' Αναγκαστική αλλαγή! Ο Καπίνο δεν μπορεί να συνεχίσει και αποχωρεί από το παιχνίδι. Στην θέση του ο Ρομπέρτο

21:03

Ο Μάσα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως είναι σε θέση οφσάιντ

21:02

69' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μιλιβόγεβιτς κάνει το σουτ από το πέναλτι, διώχνει δύσκολα ο Θεοδωρόπουλος

21:00

69' Ωραία κίνηση και σέντρα του Τσόρι, διώχνει δύσκολα ο πορτιέρο του Αστέρα

Περισσότερα μέχρι 20:55
20:55

63' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπια. Ο Τσόρι περνάει στο ματς αντί του Φορτούνη

20:55

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο βγαίνει για να μπει ο Ντουρμάζ.

20:55

Πρόβλημα για τον Καπίνο που δέχεται τις πρώτες βοήθειες!

20:54

62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Φερνάντεθ έξω. Στανισάβλιεβιτς στο παιχνίδι.

20:50

57' Κεφαλιά του Σανκαρέ από καλό σημείο ψηλά άουτ

Περισσότερα μέχρι 20:41
20:41

49' ΓΚολ για τον Ολυμπιακό και 0-2! Ο Κασάμι βγάζει ωραία την κάθετη στην καρδιά της άμυνας και ο Ερνάνι με ιδανικό τελείωμα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ απόψε!

20:40

48' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Χαμντανί η μπάλα φεύγει άουτ

20:40

47' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Στην κίνηση προβολή του Ντα Κόστα λίγο άουτ από φάουλ του Φορτούνη.

20:36

Αλλαγή για τον Αστέρα. Ιγκλέσιας εκτός λόγω τραυματισμού. Μέσα ο Τσάβες.

20:36

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

20:28

8-1 οι τελικές και 50%-50% η κατοχή

Περισσότερα μέχρι 20:17
20:17

45+2' Τέλος ημιχρόνου

20:14

43' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Λούι έκανε την σέντρα, ο Μάσα αμαρκάριστος από κοντά κάνει την κεφαλιά «ψαράκι», η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι, στην συνέχεια στην πλάτη του Καπίνο και φεύγει κόρνερ.

Περισσότερα μέχρι 20:09
20:09

39' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας για φάουλ στον Φορτούνη

20:07

Χτύπησε και ο Ερνάνι από μία διεκδίκηση της μπάλας με τον Γιαννούλη.

20:03

Ο Καπίνο δέχεται τις πρώτες βοήθειες μετά την σύγκρουση με τον Χαμντανί.

20:01

31' Τραγικό λάθος του Ντα Κόστα στο κέντρο, ο Αστέρας φεύγει γρήγορα στην κόντρα, όμως ο Καπίνο πετάγεται και σταματάει την μπάλα προ του Χαμντανί.

19:59

29' Μακρινό σουτ του Φερνάντεθ, πέφτει και μπλοκάρει ο Καπίνο

Περισσότερα μέχρι 19:54
19:54

23' Καλό σουτ στην κίνηση από τον Λούι, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

19:54

22' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα εκτελεί το φάουλ, ο Ζησόπουλος παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει άουτ

19:52

21' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ, που πάνω στο κοντρόλ σταμάτησε την μπάλα με το χέρι

19:49

18' Μπλοκάρει ο Καπίνο το σουτ στην κίνηση του Μπερτόλιο!

19:49

18' Ο Κασάμι δίνει ωραία μέσα στην περιοχή στον Φορτούνη, όμως αυτός δεν μπορεί να σκοράρει, αφού του παίρνει την μπάλα ο Γιαννούλης

Περισσότερα μέχρι 19:39
19:39

Το γκολ του Ερνάνι, είναι φυσικά το πιο γρήγορο της χρονιάς!

19:34

Το γκολ μπήκε τελικά στο 37ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης!!!

19:33

Πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό ο Φορτούνης κάνει εξαιρετική κίνηση και μπαλιά στον Ερνάνι, αυτό κάνει ωραία κίνηση και με ωραίο πλασέ γράφει το 0-1!

19:32

Γκολ ο Ολυμπιακός στο 33ο δευτερόλπετο!!!

19:31

1' Εναρξη της αναμέτρησης

Περισσότερα μέχρι 19:26
19:26

Διαιτητής για σήμερα ο Ηρακλειώτης Κουκουλάκης.

19:26

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν τη φετινή σεζόν και στο Κύπελλο για τα προημιτελικά. Οι ερυθρόλευκοι πήραν την πρόκριση με μία νίκη (5-0 στο Φάληρο) και μία ισοπαλία (1-1 στην Τρίπολη)