Τούμπα
Otesport 3
ΔιακοπήΑπόκρυψη Σχολίων
21:53

Ο αγώνας πάει για οριστική διακοπή. Συνέχεια στην ενημέρωση από το SportDog. Καλό βράδυ.

21:50

Τα ΜΑΤ βρίσκονται ακόμα στον αγωνιστικό χώρο, καθώς η κατάσταση δεν έχει ηρεμήσει.

21:48

Υπάρχουν και συλλήψεις οπαδών.

21:47

Κάτσε και Κλάους είναι ακόμα μέσα στο γήπεδο.

21:46

Και οι διαιτητές στα αποδυτήρια. Η κατάσταση έχει ξεφύγει!

21:46

Πάμε για οριστική διακοπή.

21:46

Έχουν αποχωρήσει οι δύο ομάδες.

21:45

Έχουν μπει τα ΜΑΤ μέσα, πολύ ξύλο στον αγωνιστικό χώρο.

21:45

Επεισόδια τώρα με οπαδούς του ΠΑΟΚ και την αστυνομία.

21:44

Νέα αντικείμενα πέφτουν ξανά.

21:43

90' Ο Σεμπά στη θέση του Σιόβα

Περισσότερα μέχρι 21:42
21:42

Γιούχα από όλο το γήπεδο.

21:41

Ο Παππάς επιστρέφει στο γήπεδο με τους βοηθούς του.

21:37

Και άλλη φωτοβολίδα στο γήπεδο...

21:37

Οι παίκτες των δύο μάδων έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. Όχι όμως κι ο Παππάς.

21:36

Όπως όλα δείχνουν θα ξαναρχίσει ο αγώνας.

21:35

"Φύγετε, φύγετε", ακούγεται από την εξέδρα.

21:35

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ συνεχίζουν να πετάουν αντικείμενα και καθίσματα στο γήπεδο και στον πάγκο του Ολυμπιακού.

21:28

Το πιθανότερο είναι να μην ξεκινήσει ξανά το ματς, αλλά ακόμα αναμένουμε την απόφαση των διαιτητών.

Περισσότερα μέχρι 21:26
21:26

Περιμένουμε να δούμε αν θα επιστρέψουν παίκτες και διαιτητές για την συνέχεια του ματς.

21:24

"F... bastards", φαίνεται να έχει πει ο Μακ.

21:24
Η ένταση άρχισε μετά το πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΠΑΟΚ, ενώ κορυφώθηκε μετά την αποβολή του Μακ για λεκτική επίθεση στον κ. Μήτσιο.
21:23

Αποχωρούν κι οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

21:22

Ορισμένοι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν μείνει στο γήπεδο, όπως και ο Τούντορ.

σχόλιο από ηλιας
Δυσκολα ο παοκ
21:21

Οπαδοί του ΠΑΟΚ κινήθηκαν να μπουν στο γήπεδο και εκτόξευσαν φωτοβολίδες. Δεν εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο.

21:20

Μπήκαν και τα ΜΑΤ μέσα, οι παίκτες έφυγαν στα αποδυτήρια. Απίστευτα κυνηγητά.

21:20

89' Είσοδος οπαδών μέσα στον αγωνιστικό χώρο και διακοπή στο ματς!!

21:19

89' Κόκκινη στον Μακ

21:19

88' Ο Τσόρι στη θέση του Φορτούνη

21:18

Πάντως από το ριπλέι φαίνεται να υπάρχει παράβαση, αφού ο Καπίνο βρίσκει χαμηλά στο πόδι τον Μακ.

21:18

87' Κίτρινη σε Τζαβέλλα και Σεμπά.

21:17

85' Διαμαρτυρίες από τον ΠΑΟΚ, ο Μακ ζητάει πέναλτι για μαρκάρισμα του Καπίνο. Όλοι οι παίκτες πάνω στον Παππά. Φωνάζει και ο Τούντορ!

21:14

84' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τζαβέλλα πολύ έξω η μπάλα.

21:13

83' Κίτρινη και στον Σαλίνο.

Περισσότερα μέχρι 21:12
21:12

81' Ο Αθανασιάδης στη θέση του Μυστακίδη.

21:12

81' Τρομερό λάθος από Τσίμιροτ και Βελλίδη, ο Καμπιάσο πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

21:10

80' Κίτρινη στον Ιντέγε

21:10

Φοβερά πράγματα στην Τούμπα, όλο το γήπεδο φωνάζει ειρωνικά για τον Παππά και τις αποφάσεις του.

21:08

77' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ.

21:05

75' Ο Πουλίδο στη θέση του Φουστέρ.

21:05

74' Κίτρινη στον Μακ

21:03

73' Ο Κίτσιου στη θέση του Αντώνη.

21:01

70' Ο Πέλκας σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφ σάιντ.

20:58

67' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε για φάουλ στον Μιλιβόγεβιτς.

Περισσότερα μέχρι 20:57
20:57

67' Σουτ του Κάτσε άουτ η μπάλα.

20:54

Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει ξανά.

20:53

62' Ο Κάτσε στη θέση του Χαρίση για τον ΠΑΟΚ.

20:52

Ο Παππάς σε επόμενη τέτοια περίπτωση θα διακόψει το ματς. Αυτή είναι τουλάχιστον η πρόθεσή του.

20:51

Συνομιλίες του διαιτητή με τους υπευθύνους των ομάδων.

20:50

59' Ένα μπουκάλι νερό πάνω στον Σίλβα. Διακοπή στο ματς και ένταση.

20:49

Γύρισμα του Σεμπά στον Φουστέρ ο οποίος με ωραίο σουτ νίκησε τον Βελλίδη για το 1-2.

20:47

57' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

20:45

54' Σέντρα-σουτ του Μυστακίδη, άουτ η μπάλα.

20:43

53' Κίτρινη στον Λέοβατς

Περισσότερα μέχρι 20:41
20:41

Ξεκίνησε ξανά το ματς.

20:41

Το παιχνίδι έχει διακοπεί προσωρινά για καπνογόνα που έπεσαν στην εστία του Καπίνο.

20:40

50' Σουτ του Λέοβατς άουτ η μπάλα.

20:38

48' Κίτρινη κάρτα στον Αντώνη

20:38

47' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Ιντέγε, ο Φουστέρ κάνει το σουτ από την μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ!

20:35

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Περισσότερα μέχρι 20:19
20:19

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

20:18

45' Σουτ του Σεμπά μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:13

39' Απίστευτη ενέργεια του Μακ μέσα στην περιοχή, πέρασε σαν σταματημένους τους Μποτία και Βούρο, αλλά το γύρισμά του έκοψε ο Καμπιάσο.

Περισσότερα μέχρι 20:12
20:12

Ο Ολυμπιακός παταει καλύτερα μετά την ισοφάριση έχοντας πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

20:11
Παρατηρήσεις Παππά σε Ιντέγε και Χατζηησαΐα. Ένταση προς στιγμής ανάμεσα στους δύο.
20:05

Έξαλλα πανηγύρια και από τον Σίλβα στο γκολ του Καμπιάσο.

20:03

Τραγική, πάντως, η αντίδραση και στα δύο γκολ του αγώνα. Στου Μακ από την άμυνα του Ολυμπιακού και στου Καμπιάσο από αυτήν του ΠΑΟΚ.

20:02

28' Ο Φουστέρ έπεσε στην περιοχή διαμαρτυρόμενος για πέναλτι, αλλά από το ριπλέι φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν υπάρχει παράβαση.

20:01

27' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο Καμπιάσο σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 1-1!

20:00

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό από πλάγια.

Περισσότερα μέχρι 19:56
19:56

Ο Ολυμπιακός πιέζει στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση.

19:54

20' Κίτρινη στον Μιλιβόγεβιτς για χτύπημα στον Χαρίση

19:52

Ο Μάρκο Σίλβα κάνει παρατηρήσεις στον Βούρο επειδή έχει χάσει αρκετές φορές την θέση του.

19:48

15' Φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς πολύ άουτ.

19:46

Ο Μακ "τρελάθηκε" στο γκολ χτυπώντας πινακίδες και πανηγυρίζοντας έξαλλα μπροστά από τους οπαδούς.

19:45

12' Σουτ του Φουστέρ μπλοκάρει ο Βελλίδης.

19:43

Φοβερή μπαλιά του Χαρίση στην πλάτη της άμυνας, ο Μακ βγαίνει φάτσα με τον Καπίνο και με όμορφο πλασέ ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ!

19:43

9' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με Μακ!

Περισσότερα μέχρι 19:41
19:41

"Κοκορομαχία" μεταξύ του Βούρου και του Λέοβατς. Με τη παρέμβαση του Παππά ηρεμούν τα πνεύματα.

19:39

5' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό η μπάλα φτάνει στον ελεύθερο Ντα Κόστα που απο το σημείο του πέναλτι στέλνει την μπάλα πολύ άουτ. Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό.

19:38

4' Φουστέρ σε Ιντέγιε και σουτ του Νιγηριανού που κόβεται σε κόρνερ.

19:36

3' Η πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Μυστακίδη να δίνει στον Πέλκα, ο οποίος από πλάγια δεξιά μέσα από την περιοχή σούταρε λίγο άουτ.

19:33

1' 'Εναρξη του αγώνα

19:32

Συστάσεις από τα μεγάφωνα για να ηρεμίσει η ατμόσφαιρα.

19:30

Η έναρξη του αγώνα θα καθυστερήσει λίγο για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα που άναψαν στην Τούμπα.

19:28

Έκτακτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό πριν το ματς, Βούρος αντί Ομάρ.

19:28

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Περισσότερα μέχρι 19:24
19:24

Πάνω από 20.000 κόσμος αυτή την ώρα στην Τούμπα.

19:21

Το υβριστικό πανό για τον Βαγγέλη Μαρινάκη κατέβηκε.

19:18

Δείτε ΕΔΩ βίντεο με τα επεισόδια έξω από την Τούμπα.

19:16

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες.

19:12

Και ο Ζήσης Βρύζας βρίσκεται στην Τούμπα που έχει γεμίσει.

Περισσότερα μέχρι 19:05
19:05

Ο πάγκος του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Ντομίνγκες, Κασάμι, Λάτσι, Πουλίδο, Σιόβας, Τσιμίκας

19:04

Ο πάγκος του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Τζόλης, Μαλεζάς, Κάτσε, Αθανασιάδης, Κάκκο, Κϊτσιου

19:04

Οι σχηματισμοί των δύο ομάδων.

19:02

Και ομορφιές στην Τούμπα.

19:01

Αρχηγοί για σήμερα οι Τζαβέλλας και Φουστέρ.

Περισσότερα μέχρι 18:50
18:50

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Φορτούνης, Φουστέρ, Σεμπά, Ιντέγε.

18:49

Εικόνες από την άφιξη του Ολυμπιακού.

18:47

Και ο Σάββας Θεοδωρίδης στο γήπεδο.

18:45

Και υβριστικό πανό κατά του Βαγγέλη Μαρινάκη στην εξέδρα.

18:45

Ένταση με τα ΜΑΤ και τους οπαδούς και στις Θύρες 5 - 6.

Περισσότερα μέχρι 18:42
18:42

Συνθήματα κατά Μαρινάκη από την εξέδρα.

18:42

Η 11άδα του ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Χατζηϊσαίας, Τζαβέλλας, Βίτορ, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Λέοβατς, Αντώνης, Μυστακίδης, Πέλκας, Μακ.

18:38

Όπως είναι γνωστό από χθες ο Βαγγέλης Μαρινάκης δεν θα βρεθεί απόψε στην Τούμπα.

18:37

Και αυτή του Ολυμπιακού.

18:37

Η φωτογραφία του ΠΑΟΚ στα social media για το ματς.

18:36
Αναλυτικά η διαιτητική τετράδα του ημιτελικού:

Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Τάτσης (Ηπείρου)
4ος: Αλεξέας (Μεσσηνίας)
18:34

Οι αποστολές των δύο ομάδων έχουν φθάσει εδώ και λίγη ώρα στο γήπεδο της Τούμπας χωρίς απρόοπτα.

18:33

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν χαλάρωσαν τα μέτρα τάξης με την άφιξη της αποστολής του ΠΑΟΚ. Μερίδα οπαδών του Δικεφάλου επιτέθηκαν σε μια διμοιρία των ΜΑΤ θέλοντας να τους οδηγήσουν μακριά από την Θύρα 4.

18:32

Μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα και ήδη έξω από την Τούμπα εξελίσσεται... πετροπόλεμος ανάμεσα σε οπαδούς του ΠΑΟΚ και της αστυνομίας.