90'Απόκρυψη Σχολίων
19:11

Τέλος της αναμέτρησης

19:07

90' Γκολ!! Γιάννης Μανιάτης κάνει το καλύτερο δώρο στον εαυτό του για την ονομαστική εορτή του και σκοράρει. Χανιά - Ολυμπιακός 1-4.

19:06

87' Πολύ καλό σουτ του Πουλίδο λίγο άουτ

19:04

87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πουλίδο περνά στη θέση του Πάρντο.

19:03

86' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-3! Ο Πάρντο βρήκε ωραία τον Σεμπά και αυτός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Περισσότερα μέχρι 18:57
18:57

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης μπαίνει στην θέση του Καμπιάσο. Φοβερή στιγμή με όλο το γήπεδο να χειροκροτεί τον Αργεντινό και στην συνέχεια τους Πειραιώτες να φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του αρχηγού

18:56

79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Σεμπά σε τετ α τετ να πλασάρει άουτ

18:55

77' Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Μιχαλανδρέας Νύκταρης στη θέση του σκόρερ, Γκέσιου

18:55

32% - 68% η κατοχή

18:48

72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαλίνο εκτός, στην θέση του ο Σάλιαγκας

18:47

70' Σουτ του Πάρντο, διώχνει πάλι δύσκολα ο Πρίφτης

18:46

66' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ερνάνι κάνει υπέροχη ενέργεια, σουτάρει, όμως ο Πρίφτης αποκρούει!

18:43

66' Ο Ολυμπιακός πιέζει πάρα πολύ τα τελευταία λεπτά και ψάχνει το γκολ!

Περισσότερα μέχρι 18:38
18:38

60' Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Νικομανώλης Νύκταρης δίνει τη θέση του στον Μπουζούκη.

18:32

54' Δοκάρι ο Ολυμπιακός! Ο Τσιμίκας γυρίζει ωραία για τον Πάρντο, αυτός κάνει το σουτ, όμως η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι

Περισσότερα μέχρι 18:25
18:25

47' Προσπάθεια του Καμπιάσο για ψαλιδάκι που κόβεται

18:22

Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Λίτα στη θέση του Δεινόπαπα.

18:22

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Περισσότερα μέχρι 18:04
18:04

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

18:03

40' Κάρτα στον Δεινόπαπα για σκληρό φάουλ στον Ζντιέλαρ.

17:59

39' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-2! Ο Σεμπά αφήνει ωραία στον Κολοβό μέσα στην περιοχή και αυτός με ωραία ντρίπλα αποφεύγει τους αμυντικούς και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

Περισσότερα μέχρι 17:57
17:57

Ο Μάρκο Σίλβα έχει συγχαρεί δύο φορές τον πιτσιρικά Τσιμίκα. Αμφότεροι έχουν καλή παρουσία σήμερα

17:54

35' Έχει ανέβει ο Ολυμπιακός μετά τα πρώτα λεπτά και πλέον λειτουργεί καλύτερα. Ελέγχει τον ρυθμό και ψάχνει για το γκολ

17:50

31' Σουτ του Καμπιάσο, η μπάλα φεύγει άουτ

17:50

29' Σουτ του Σεμπά μετά από σέντρα του Πάρντο, η μπάλα στην αγκαλιά του Πρίφτη

17:45

26' Σουτ του Κολοβού, η μπάλα φεύγει άουτ

Περισσότερα μέχρι 17:42
17:42

22' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά κάνει την κίνηση και την ασίστ, ο Καμπιάσο αφήνει υπέροχα την μπάλα και ο Ερνάνι με σουτάρα γράφει το 1-1!!

17:35

Ο Μάρκο Σίλβα συνεχώς όρθιος, φωνάζει στους παίκτες του και κυρίως στον Ερνάνι!

17:32

11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Πρίφτης αδυνατεί να μπλοκάρει την μπάλα, ο Καμπιάσο παίρνει το ριμπάουντ από κοντά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

17:29

Μετά από κόρνερ, ο Καπίνο έδιωξε με γροθιές, όμως η μπάλα δεν έφυγε μακριά. Ο Δεινόπαπας με κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα προς την εστία και ο Γκέσιος με νέα κεφαλιά, αμαρκάριστος από κοντά έγραψε το 1-0. Δεν υπάρχει οφσάιντ!

17:28

8' Γκολ για τα Χανιά!

Περισσότερα μέχρι 17:25
17:25

7' Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει αρκετά καλά και πιέζει πολύ ψηλά...

17:19

1' Έναρξη της αναμέτρησης

17:15

Τώρα βγαίνουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, βροχερός καιρός

17:14

Σύμφωνα με τον OTE TV στην κορυφή θα ξεκινήσει ο Σεμπά, στα άκρα οι Ερνάνι - Πάρντο και σε ρόλο «10αριου» ο Κολοβός

Περισσότερα μέχρι 17:13
17:13

Στον πάγκο της κρητικής ομάδας βρίσκονται οι: Βλαχάκης, Διαμαντόπουλος, Λίτα, Σάντερσον, Μπουζούκης, Σιντικάκης και Μιχαλανδρέας Νύκταρης

17:12
Ο Μάρκο Σίλβα άφησε στον πάγκο τους: Χουτεσιώτη, Μανιάτη, Κασάμι, Σάλιακα, Πουλίδο, Ιντέγιε και Βούρο
17:06

Χανιά:  Πρίφτης, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Χατζηλιάδης, Ρίκκα, Νύκταρης, Μασάδο, Τσούτσης, Δεινόπαπας, Γκέσιος.

Περισσότερα μέχρι 16:50
16:50

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου).

Βοηθοί: Δημήτριος Ζησιμόπουλος του Συνδέσμου Πειραιά και Παναγιώτης Κασσαβέτης (Αιτ/νιας).

4ος: Τσιαμούρης (Πειραιά).

Παρατηρητής διαιτησίας: Μητροφάνης (Αθηνών).

16:50

Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Καπίνο, οι Σαλίνο και Τσιμίκας θα καλύπτουν τα δύο άκρα της άμυνας, με τους Σιόβα και Αυλωνίτη σε ρόλο στόπερ. Οι Καμπιάσο και Ζντιέλαρ θα είναι τα δύο κεντρικά χαφ, με τους Κολοβό, Πάρντο και Ερνάνι μπροστά τους και όπως όλα δείχνουν ο Σεμπά θα έχει το ρόλο του φουνταριστού.

16:50

Η ενδεκάδα της ομάδας του Ολυμπιακού για το ματς κόντρα στον ΑΟ Χανίων: Καπίνο, Σαλίνο, Σιόβας, Αυλωνίτης, Τσιμίκας, Καμπιάσο, Ζντιέλαρ, Κολοβός, Πάρντο, Ερνάνι και Σεμπά.

16:50

Λογικά ο Σεμπά θα παίξει σε ρόλο φουνταριστού, ενώ πίσω του θα έχει τους Πάρντο, Ερνάνι και Κολοβό.

16:49

Ο Μάρκο Σίλβα επέλεξε ένα σχήμα δίχως κλασικό σέντερ φορ, αφού ο Φινμπόγκασον έμεινε στην Αθήνα και οι Πουλίδο - Ιντέγιε στον πάγκο.

16:47

Η σέντρα στις 17.15 με κάλυψη από το ΟΤΕ SPORTS 3.

16:47

Με την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στα Χανιά, εκτός έδρας, κλείνει ο... πρώτος γύρος των διπλών αναμετρήσεων για τους «16» του Κυπέλλου.