ΤελικόΑπόκρυψη Σχολίων
17:02

Αυτά από εμάς. Καλό σας απόγευμα.

16:57

90+4' Τέλος στο ματς

16:57

Ο Ακόστα παίρνει την μπάλα από πλάγια θέση αριστερά, κάνει το σουτ, αλλά ο Τελάντερ με προβολή κόβει.

Περισσότερα μέχρι 16:53
16:53

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

16:50

85΄Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπεργκ να γυρίζει την μπάλα από αριστερά, αλλά ο Καρέλης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή, με αποτέλεσμα αυτή να βρει στον Βελλίδη και να βγει έξω. Ο διαιτητης πάντως θεώρησε πως βρήκε ο Καρέλης και έδωσε άουτ.

16:47

85' Κίτρινη στον Τζημόπουλο

16:46

81΄Σέντρα του Πράνιτς από αριστερά, ο αμυντικός του ΠΑΣ χάνει την κεφαλιά, με αποτέλεσμα ο Μπεργκ να πάρει την κεφαλια χωρίς να το περιμένει, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Βελλίδης.

16:45

83' Ο Ίλιτς στη θέση του Μανιά

16:42

79΄Έξω ο σκόρερ Πέτριτς, μέσα ο Μπεργκ

Περισσότερα μέχρι 16:41
16:41

Κόρνερ του Αμπέντ και κεφαλιά του Πέτριτς που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη.

16:41

78' 1-2 ο Πανθηναϊκός με τον Πέτριτς!

16:39

77΄Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλα

16:39

Ο Πέτριτς πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, σούταρε, ο Βελλίδης απέκρουσε, αλλά ο Αμπέντ ακολούθησε την φάση και πλάσαρε εύστοχα για την ισοφάριση.

16:37

75' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

16:36

73' Ο Καλτσάς έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ, σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ορθά ως οφσάιντ.

16:35

72' Σουτ του Ζέκα, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

16:34

71΄Ο Καλτσάς στην θέση του Μπουμάλ

16:33

70΄Τεράστια ευκαιρία για τον Μπουμάλ. Ο Καρέλης από αριστερά γυρίζει στην περιοχή, αλλά η προβολή που έκανε δεν ήταν καλή, με αποτέλεσμα ο Βελλίδης να μπλοκάρει πάνω στην γραμμή.

16:33

69΄Σουτ του Μανιά από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κοτσόλης.

16:30

68' Εντελώς άστοχο το φάουλ του Πράνιτς

16:30

67' Κόκκινη κάρτα στον Καρανίκα για φάουλ στον Καρέλη που έβγαινε φάτσα με τον Βελλίδη

16:28

66' Μέσα ο Μπέριος, έξω ο Γιάκος για τον ΠΑΣ.

16:27

Πιέζει ο Παναθηναϊκός τα τελευταία λεπτά.

16:27

63' Κόρνερ του Πράνιτς, κεφαλιά του Καρέλη, άουτ η μπάλα.

Περισσότερα μέχρι 16:24
16:24

Από το ριπλέι φαίνεται ότι την ώρα που παίρνει την μπάλα ο Ακόστα βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.

16:21

Ο Ακόστα βγήκε στην πλάτη της πράσινης άμυνας και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Κοτσόλη και έκανε το 1-0 για τον ΠΑΣ.

16:20

57' Γκολ για τον ΠΑΣ!

16:19

Να πούμε ότι ο Σάντσεθ έχει υποστεί κάταγμα στον βραχίονα και θα λείψει για 2-3 μήνες.

16:14

51' Προσπάθεια και σουτ του Μπουμάλ, άστοχο.

16:13

49' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Τελάντερ έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Βελλίδη.

Περισσότερα μέχρι 16:07
16:07

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Περισσότερα μέχρι 15:49
15:49

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

15:48

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

15:48

45' Σέντρα του Ζέκα από δεξιά, κεφαλιά του Πέτριτς, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη. Η πρώτη τελική των Πράσινων προς την εστία.

15:44

41' Μακρινό σουτ του Καρέλη, πολύ άουτ

Περισσότερα μέχρι 15:36
15:36

Κακό παιχνίδι μέχρι τώρα και ακόμα πιο κακός ο αγωνιστικός χώρος λόγω της βροχής που έπεσε.

15:35

Ο Μπουμάλ αγωνίζεται στο δεξί άκρο της επίθεσης, στο 4-3-3 του Στραματσόνι.

15:31

Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά μέχρι στιγμής.

15:28

25' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ακόστα, άουτ.

15:27

24' Σουτ του Πέτριτς, ψηλά άουτ η μπάλα.

Περισσότερα μέχρι 15:22
15:22

20' Κίτρινη κάρτα στο Πράνιτς

15:21

17' Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς, ο Πέτριτς έπεσε στην περιοχή από μαρκάρισμα του Τζημόπουλου, με τον Παναθηναϊκό να φωνάζει για πέναλτι. Πάντως στο ριπλέι φαίνεται ότι υπάρχει τράβηγμα...

15:18

Στο νοσοκομείο μεταφέρεται τελικά ο Σάντσεθ

15:18

14΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σέντρα από δεξιά, ο Κουτρουμπής αλλάζει με το κεφάλι την πορεία της μπάλας, που σταματάει στα πόδια του Μανιά μέσα στην περιοχή. Ο επιθετικός των γηπεδούχων αιφνιδιάζεται, δεν κάνει κοντρόλ και η μπάλα βγαίνει άουτ.

15:15

11' Ο Κουτρουμπής έχει μπει στη θέση του Σάντσεθ που μπήκε στο ασθενοφόρο για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματός του.

15:12

Ο Σάντσεθ έχει χτυπήσει στον ώμο σε φάση με τον Κοτσόλη και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.

Περισσότερα μέχρι 15:11
15:11

8' Εκτέλεση φάουλ από τον Ακόστα, τραγική έξοδος από τον Κοτσόλη αλλά οι παίκτες του ΠΑΣ δεν προλαβαίνουν να κάνουν τελική...

15:08

2' Προσπάθεια αντεπίθεσης από τον Παναθηναϊκό, αλλά η σέντρα του Καρέλη είναι απογοητευτική.

15:07

1' Έναρξη του αγώνα

14:58

Περίπου 4.000 φίλαθλοι αυτή την ώρα στο γήπεδο.

Περισσότερα μέχρι 14:56
14:56

Ντεμπούτο θα πραγματοποιήσει σήμερα το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού, Ολιβιέ Μπουμάλ.

14:54

Ψιλόβροχο αυτή την ώρα στα Γιάννενα

14:46

Διαιτητής της συνάντησης ο Σταύρος Μάνταλος.

14:45

Στον πάγκο για τον ΠΑΟ: Κότσαρης, Κουτρουμπής, Λαγός, Μπεργκ, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Στάικος

14:44

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Περιστερίδης, Κολιοφούκας, Ίλιτς, Μπέριος, Ηλιάδης, Σκόνδρας, Μασούρας

14:43

Παναθηναϊκός (Αντρέα Στραματσόνι): Κοτσόλης, Εσιέν, Αμπέντ, Ζέκα, Βέμερ, Καρέλης, Σάντσεθ, Τελάντερ, Μπουμάλ, Πράνιτς, Πέτριτς

Περισσότερα μέχρι 14:42
14:42

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τσουκαλάς, Λίλα, Γιάκος, Μιχαήλ, Μανιάς, Ακόστα, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Λόπεζ, Γαρουφαλιάς

14:41

Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων...

14:40

Καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ και τον Παναθηναϊκό για την φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.