Ελλάδα - Ουγγαρία

4 - 3
"Γ.Καραϊσκάκης"
ΕΡΤ1-OTE Sport1
90+5`Απόκρυψη Σχολίων
20:52

90+5` Λήξη του ματς

20:51

90+4` Φάουλ από αριστερά, σουτ του Φιόλα στην αγκαλιά του Καρνέζη

20:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

Περισσότερα μέχρι 20:46
20:46

89` Κίτρινη στον Φιόλα

20:46

Το 3-3 από τον Μήτρογλου

20:43

86` Σέντρα από αριστερά του Χολέμπας, ο Κονέ τρυπώνει ανάμεσα στα στόπερ και κάνει το 4-3!

20:40

Δείτε το βίντεο!

20:40

Το 2ο γκολ του Νέμεθ για το 2-3

20:36

79` Άλλη μια κάθετη στην πλάτη της ουγγρικής άμυνας από τον Ταχτσίδη, ο Μήτρογλου αυτή τη φορά δεν αστοχεί και γράφει το 3-3!

20:35

78` Κίτρινη στον Μπόντε

20:33

75` Στην κόντρα οι Ούγγροι, ο Κάλμαρ από αριστερά τραβάει την άμυνα πάνω, κόβει δεξιά στον Νέμεθ που ολομόναχος γράφει με σουτ το 2-3

Περισσότερα μέχρι 20:29
20:29

73` Ο Κονέ στη θέση του Μάνταλου

20:28

71` Ο Νάγκι στη θέση του Γκέρα

20:27

70` Ο Κάλμαρ στη θέση του Ντζούντζακ

20:26

68` Ο Νέμεθ ταλαιπωρεί τον Χολέμπας από δεξιά και βγάζει τη σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Έλεκ πάει στην αγκαλιά του Καρνέζη

20:24

Δείτε την γκολάρα του Παναγιώτη Ταχτσίδη!

20:21

Το 1-2 από τον Νέμεθ

20:20

63` Ο Τζανετόπουλος στη θέση του Παπασταθόπουλου

20:19

62` Ο Ταχτσίδης κλέβει την μπάλα έξω από την περιοχή, αλλα πιάνει ένα βιαστικό σουτ και η μπάλα περνάει άουτ

20:18

61` Ο Νίκολιτς στη θέση του Λόβρεντσιτς

Περισσότερα μέχρι 20:15
20:15

58` Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Μπόντε υπό πίεση στο δεύτερο δοκάρι, λίγο άουτ

20:14

57` Οι διεθνείς μας κυκλοφορούν ωραία την μπάλα, ο Ταχτσίδης παίρνει την μπάλα έξω από τον Μάνταλο και κεραυνοβολεί τον Κίραλι για το 2-2!

20:12

54` Kόρνερ από αριστερά, προβολή από τον Έλεκ και ο Νέμεθ από κοντά στο δεύτερο δοκάρι εύκολα το 1-2

20:07

50` Κάθετη του Ταχτσίδη από αριστερά στον Φορτούνη, ο Κάνταρ κάνει σωτήριο τάκλιν και η μπάλα πάει κόρνερ!

20:04

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, ο Κώστας Σταφυλίδης έχει υποστεί βαρύ διάστρεμμα

Περισσότερα μέχρι 20:02
20:02

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

19:49

3-4 οι τελικές, 54%-46% η κατοχή

Περισσότερα μέχρι 19:47
19:47

45+3` Λήξη του πρώτου μέρους

19:47

45+2` Κίτρινη στον Νέμεθ

19:45

45` Πολύ δυνατό σουτ του Λόβρεντσιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ

19:44

44` Κίτρινη στον Μόρα για φάουλ στον Έλεκ

19:43

Ο Χολέμπας δέχτηκε κάρτα, γιατί σε ένα φάουλ πήγε πιο μπροστά την μπάλα από το σπρέι...

19:43

43` Κίτρινη ο Χολέμπας...

19:41

42` Κίτρινη στον Έλεκ για φάουλ στον Μάνταλο

19:38

Το 1-1 από τον Λόβρεντσιτς στο 33`

19:36

37` Κίτρινη στον Γιουχάζ για φάουλ στον Πέλκα

19:34

35` Αναγκαστική αλλαγή. Ο Χολέμπας στη θέση του τραυματία Σταφυλίδη

19:33

33` Κόρνερ από αριστερά, πλασέ στην κίνηση του Γιούχασζ, μόλις άουτ από το κάθετο δοκάρι...

Περισσότερα μέχρι 19:26
19:26

26` Σέντρα από αριστερά, ο Λόβρεντσιτς πιάνει στον ύπνο τον Σταφυλίδη και με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1!

19:23

24` Ωραία ενέργεια του Πέλκα από δεξιά που αποφεύγει έναν αντίπαλο και σουτάρει, αλλά η μπάλα περνάει άουτ!

19:22

22` Σέντρα-σουτ του Ντζούντζακ από δεξιά, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Μπόντε του οποίου η προβολή περνάει ξυστά από το δεξί δοκάρι!

19:21

Δείτε εδω γιατί έγραψε ιστορία ο Σταφυλίδης

Περισσότερα μέχρι 19:16
19:16

Το γκολ της Εθνικής μας!

19:13

14` Kόρνερ Φορτούνη από δεξιά, κεφαλιά Σάμαρη στο δεύτερο δοκάρι άουτ!

19:05

5` Πολύ ωραία προσπάθεια του Κίτσιου από δεξιά, βγάζει την παράλληλη μπαλιά και ο Σταφυλίδης στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 1-0!

Περισσότερα μέχρι 19:01
19:01

"Πηγαδάκι" με τον Ντάνιελ Τόζερ αλλά και τον Γρηγόρη Γεωργάτο είχε ο Δέλλας

19:00

1` Έναρξη του αγώνα

18:56

Η ανάκρουση του εθνικού μας ύμνου

18:50

Για την Ελλάδα ο Καρνέζης κίπερ, δεξί μπακ ο Κίτσιου, αριστερό ο Σταφυλίδης, στόπερ οι Παπασταθόπουλος και Μόρας, αμυντικά χαφ οι Ταχτσίδης και Σάμαρης, δεκάρι ο Φορτούνης, στα δύο άκρα Μάνταλος και Πέλκας και φορ ο Μήτρογλου.

Περισσότερα μέχρι 18:41
18:41

Στον πάγκο της Ουγγαρίας: Μπογκντάν, Ντιμπούζ, Λανγκ, Βάντσακ, Τόζερ, Καλμάρ, Οσβάθ, Νάγκι, Νίκολιτς, Μαρκβάρτ, Πρίσκιν και Γκούζμιτς.

18:36

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ιβάν Μπέμπεκ από την Κροατία με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Τόμισλαβ Πέτροβιτς και Μίρο Γκρίγκιτς.

18:35

Στον πάγκο της Εθνικής: Καπίνο, Βελλίδης, Τζιόλης, Κονέ, Βύντρα, Τζανετόπουλος, Τοροσίδης, Καρέλης, Χολέμπας, Αραβίδης, Αθανασιάδης.

18:34

Με το ζόρι πρέπει να είναι 2000 Έλληνες στο γήπεδο...

Περισσότερα μέχρι 18:26
18:26

Ουγγαρία (Μπερντ Στορκ): Κίραλι, Κάνταρ, Φιόλα, Λεάντρο, Γιούχαζ, Έλεκ, Ντζούντζακ, Νέμεθ, Γκέρα, Μπόντε, Λόβραντσιτς

18:25

Ελλάδα (Κώστας Τσάνας):  Καρνέζης, Κίτσιου, Σταφυλίδης, Μόρας, Παπασταθόπουλος, Πέλκας, Φορτούνης, Ταχτσίδης, Μάνταλος, Σάμαρης, Μήτρογλου

18:24

Οι συνθέσεις:

18:24

Η Ουγγαρία είναι σίγουρα τρίτη και θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τη Ρουμανία στο ματς με τα Ν.Φερόες για να τερματίσει δεύτερη και να προκριθεί στα τελικά του Euro!

18:24

Η Εθνική μας όχι μόνο δεν έχει νίκη σε 4 αγώνες στην έδρα της αλλά δεν έχει βάλει ούτε γκολ!

18:23

Καλησπέρα σας! Μείνετε μαζί μας για να παρακολουθήσετε LIVE την αναμέτρηση της Εθνικής Ελλάδας με την Ουγγαρία στον τελευταίο αγώνα για τον 6ο προκριματικό όμιλο του EURO 2016!