"Ουίνδσορ Παρκ"
ΕΡΤ1-OTE Sport1
Απόκρυψη Σχολίων
23:33

90+3` Λήξη του αγώνα

23:30

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Περισσότερα μέχρι 23:27
23:27

86` Μπαλιά του Τοροσίδη από δεξιά, προβολή κοντινή του Αραβίδη και 3-1

23:25

85` O MακΝάιρ στη θέση του ΜακΚάλοχ

23:22

82` Σέντρα Χολέμπας από αριστερά, ωραία προβολή του Κλάους, λίγο άουτ

23:21

81` O MακΓκιν στη θέση του Ουόρντ

23:18

78` Ο Μαγκίνις βγαίνει για να μπει ο Μπόις

23:16

75` Ο Αθανασιάδης στη θέση του Μήτρογλου

Περισσότερα μέχρι 23:11
23:11

71` Ο Πέλκας αντί του Κονέ

23:05

65` Ο Μάνταλος στη θέση του Καρέλη

23:00

Το 2-0 από τον Μαγκένις

Περισσότερα μέχρι 22:59
22:59

58` Οι Βορειοϊρλανδοί πετυχαίνουν και τρίτο γκολ με μακρινή κεφαλιά, από το ύψος της περιοχής, του Ντέιβις...

22:50

49` Κόρνερ από δεξιά του Νόργουντ, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μαγκίνις στο ύψος της μικρής περιοχής στο πρώτο δοκάρι στα δίχτυα...

22:48

47' Ο Νόργουρντ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μάθκαρτ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Καρνέζη.

22:47

Ήταν το 5ο δοκάρι της Εθνικής μας στα προκριματικά!

22:45

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

22:44

Το δοκάρι του Μήτρογλου

Περισσότερα μέχρι 22:42
22:42

Το γκολ του Ντέιβις

22:31

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

22:31

45` Διπλή ευκαιρία για την Εθνική! Ο Μήτρογλου με σουτ από το ύψος της περιοχής βρίσκει το κάθετο δοκάρι, ενώ προηγουμένως ο Καρέλης από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον ΜακΓκόβερν!

Περισσότερα μέχρι 22:20
22:20

35` Ωραία μπαλιά στην πλάτη της ελληνικής άμυνας και δεξιά, ο Ντάλας γύρισε την μπάλα και ο Ντέιβις με προβολή το 1-0!

Περισσότερα μέχρι 22:10
22:10

24` Kούρσα από αριστερά του Ντάλας, βγάζει την μπαλιά, άτσαλη απομάκρυνση, η μπάλα στον Μαγκίνις που τελικά σουτάρει αλλά ο Μόρας βάζει σωτήρια την κόντρα

22:02

Τα Ν.Φερόε προηγούνται 0-1 μέσα στην Ουγγαρία!

22:00

15` Kόρνερ από δεξιά, πρώτη γυριστή κεφαλιά του Παπασταθλοπουλου, νέα κεφαλιά από τονΤζιόλη στο δεύτερο δοκάρι, δύσκολα ο ΜακΓκόβερν!

Περισσότερα μέχρι 21:51
21:51

Ωραίες εικόνες από το Ουίνδσορ Παρκ

21:48

3` Σουτ στην κίνηση του Νόργουντ δεξιά από την περιοχή, άουτ

21:45

1` Έναρξη του αγώνα

21:32

Στον πάγκο για τη Βόρεια Ιρλανδία: Μάνους, Κάρολ, Χόντσον, Μακάλοκ, Μακάρντλ, Φέργκιουσον, Ριβς, Μακάουντ, Μακγκίν, Γκριγκ, Μακάι, Μπόις.

21:31

Στον πάγκο για την Εθνική: Καπίνο, Βελλίδης, Κίτσιου, Βύντρα, Τζανετόπουλος, Πέλκας, Φορτούνης, Ταχτσίδης, Μάνταλος, Αθανασιάδης

Περισσότερα μέχρι 21:27
21:27

Έτσι παρατάσσονται οι δύο ομάδες

21:20

Την ίδια ώρα (21:45) για τον όμιλό μας, αγωνίζονται η Ουγγαρία με τα Νησιά Φαρόε και η Ρουμανία με τη Φινλανδία.

Περισσότερα μέχρι 21:10
21:10

250 ματς σε προκριματικά έχει δώσει η Εθνική μας

21:06

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ολλανδός Μπας Νιχάουζ

21:05

Ελλάδα (Κώστας Τσάνας): Καρνέζης, Μόρας, Παπασταθόπουλος, Τοροσίδης, Χολέμπας, Τζιόλης, Σάμαρης, Αραβίδης, Κονέ, Μήτρογλου, Καρέλης

21:05

Βόρειος Ιρλανδία (Μάικλ Ο`Νιλ): ΜακΓκόβερν, Μακόλεϊ, Μακνάιρ, Κάθκαρτ, Σ.Ντέιβις, Mπραντ. Κ.Έβανς, Ντάλας, Νόργουντ, Ουόρντ, Μαγκίνις

21:02

Οι συνθέσεις:

21:02

Εκτός έδρας στα προκριματικά η Ελλάδα έχει μία ήττα και τρεις ισοπαλίες

21:02

Υπενθυμίζουμε πως στο ματς στο "Γ.Καραϊσκάκης" οι Βορειοϊρλανδοί είχαν επικρατήσει 2-0 με ισάριθμα γκολ του Κάιλ Λάφερτι

21:02

Οι Βορειοϊρλανδοί θέλουν τη νίκη για να σφραγίσουν την πρόκριση για πρώτη φορά στην ιστορία τους σε EURO!

21:02

Καλησπέρα σας! Μείνετε στον Sportdog για να παρακολουθήσετε LIVE από το Μπέλφαστ στο πλαίσιο του 6ου προκριματικού ομίλου του EURO 2016 τον αγώνα της Βορείου Ιρλανδίας με την Ελλάδα!