ΤελικόΑπόκρυψη Σχολίων
23:41

Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ.

23:36

90+4' Λήξη του αγώνα

23:36

90+3' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο

23:35

90' Και τρίτο σουτ στην εστία, αυτή την φορά από τον Χολέμπας με την μπάλα να αποκρούεται με χαρακτηριστική άνεση

23:34

90' Φάουλ του Ταχτσίδη με τον τερματοφύλακα των Φινλανδών να μπλοκάρει.

23:32

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

Περισσότερα μέχρι 23:27
23:27

Το γκολ της Φινλανδίας

23:27

86' Έξω ο Σάμαρης, μέσα ο Ταχτσίδης για την Εθνική

23:22

80' Αλλαγή για την Φινλανδία. Ο Σάντικ αφήνει τη θέση του στον Μάτιλα.

23:18

77' Ο Καρέλης δίνει τη θέση του στον Φούντα για την Εθνική

23:18

Ο Πογιάνπαλο μπήκε στην περιοχή, μετά από ωραία επίθεση των Φινλανδών και χωρίς να τον μαρκάρει κανένας, νίκησε τον Καρνέζη για το 0-1.

23:16

75' Γκολ για την Φινλανδία

Περισσότερα μέχρι 23:09
23:09

67' Αλλαγή και για την Φινλανδία. Ο Πόγιανπαργκ παίρνει τη θέση του Πούκι

23:08

67' Αλλαγή για την Εθνική. Ο Κονέ στη θέση του Αραβίδη

23:05

Κακό ποδόσφαιρο στα πρώτα 20' του δεύτερου μέρους

23:02

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος

Περισσότερα μέχρι 22:56
22:56

55' Κεφαλιά του Καρέλη, λίγο έξω η μπάλα

22:55

54' Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Χολέμπας που έφτασε στην μεγάλη περιοχή, σούταρε με το δεξί, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ άουτ.

22:53

52' Κίτρινη στον Αραβίδη

22:51

50' Πολύ άστοχο σουτ του Καρέλη αν και το έπιασε από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή

22:49

48' Κίτρινη κάρτα στον Αραγιούρι

22:46

46' Σέντρα στην επανάληψη

22:45

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους

Περισσότερα μέχρι 22:31
22:31

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

22:30

Ένα λεπτό η καθυστέρηση

Περισσότερα μέχρι 22:28
22:28

43' Κεφαλιά του Σπαρβ, άουτ η μπάλα

22:24

Στο χορτάρι τώρα ο Καρέλης που φαίνεται να έχει ματώσει στο πρόσωπο

22:24

39' Νέο σουτ του Φορτούνη η μπάλα άουτ

22:23

38' Σουτ του Καρέλη, μπλόκαρε ο κίπερ των Φινλανδών

Περισσότερα μέχρι 22:10
22:10

Η Εθνική ομάδα έχει τον απόλυτο έλεγχο στο ματς, πιέζει, έχει δημιουργήσει μερικές καλές φάσεις, αλλά ακόμα δεν έχει καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ.

22:05

20' Σουτ του Αραβίδη, ψηλά άουτ η μπάλα

22:04

19' Σουτ του Μήτρογλου η μπάλα κόρνερ μετά από κόντρα

22:01

16' Ο Καρνέζης βγήκε γρήγορα και έδιωξε την μπάλα πριν απειλήσουν οι Φιλανδοί

Περισσότερα μέχρι 21:58
21:58

13' Νέα φάση για την Εθνική. Ο Φορτούνης μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

21:50

6' Εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας, ο Παπαδόπουλος πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

21:49

Πιέζει πολύ η Εθνική σε αυτά τα πρώτα λεπτά

21:46

Πρώτη φάση στο ματς με τον Μήτρογλου να δίνει στον Σάμαρη που μπήκε στην περιοχή, αλλά το τσίμπημα της μπάλας πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:45

1' Έναρξη του αγώνα

21:45

Ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό του τερματοφύλακα της Βέροιας, Στέλιου Μαρκούση.

21:44

Την στιγμή που ακούγονταν οι Εθνικοί ύμνοι, όταν ήταν να ακουστεί της Ελλάδας, έγινε λάθος και ακούστηκε αυτός της Φινλανδίας. Υπήρξαν αποδοκιμασίες και οι φίλοι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος άρχισαν να το τραγουδούν μόνοι τους μέχρι να διορθωθεί το λάθος

21:30

OTE SPORTS 1 και ΕΡΤ1 δείχνουν τον αγώνα.

21:29

Υπενθυμίζουμε ότι η Εθνική μας έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες για την κατάληψη της τρίτης θέσης του ομίλου...

Περισσότερα μέχρι 21:28
21:28

Περίπου 4.000 αυτή την ώρα στο γήπεδο...

21:21

Πάγκος Ελλάδας: Καπίνο, Βελλίδης, Γιαννούλης, Μανωλάς, Μόρας, Κίτσιου, Κονέ, Ταχτσίδης, Φετφατζίδης, Πλατέλλας και Φούντας.

21:17

Για την Φινλανδία: Χράντεκι, Αραγιούρι, Αρκιβούο, Ουρόνεν, Τοίβιο, Χετεμάι, Σπαρβ, Χάλστι, Ρινγκ, Χαμαλάινεν και Πούκι.

21:16

Για την Εθνική μας ξεκινούν οι: Καρνέζης, Βύντρα, Κ. Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Τζιόλης, Φορτούνης, Αραβίδης, Σάμαρης, Μήτρογλου και Καρέλης.

21:16

Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων...

21:14

Καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα της Εθνική Ελλάδας με την Φινλανδία για την 7η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2016.