22:48

Ο Μανιάτης σηκώνει το τρόπαιο μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Περισσότερα μέχρι 22:44
22:44

Η μεγάλη ώρα του Ολυμπιακού έφτασε. Λίγα λεπτά έμειναν για να σηκώσει το 27ο Κύπελλο στον ουρανό του ΟΑΚΑ.

22:35

MVP της αναμέτρησης, ο Τσόρι Ντομίνγκεζ!

Περισσότερα μέχρι 22:29
22:29

Η Ξάνθη ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, αλλά το γκολ στις καθυστερήσεις της έκοψε τα πόδια. Ο Ολυμπιακός μπήκε με άλλο αέρα στην επανάληψη, επικράτησε κατά κράτος των αντιπάλων του και έφτασε εύκολα σε ένα ακόμα Κύπελλο και ακόμα ένα νταμπλ.

22:26

Το φετινό είναι το 17ο νταμπλ του Ολυμπιακού!

22:25

90+5' Λήξη του τελικού! Ο Ολυμπιακός κατακτά το 27ο Κύπελλο στην ιστορία του!

22:23

90+3' Κίτρινη στον Σαλίνο

22:21

90+1' Κόκκινη στον Μποτία (δεύτερη κίτρινη) για φάουλ στον Βασιλακάκη

22:19

Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

22:17

Γύρισμα από τον Σολτάνι μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Καπετάνο που με κοντινό σουτ νικάει τον Ρομπέρτο για το 3-1.

22:16

87' Γκολ για την Ξάνθη με τον Καπετάνο που μειώνει

22:16

Ο Τσόρι πανηγυρίζει την γκολάρα που έβαλε

Περισσότερα μέχρι 22:13
22:13

84' Σουτ του Μήτρογλου άουτ η μπάλα

22:12

83' Ο Κασάμι στη θέση του Σιόβα για τον Ολυμπιακό

22:12

83' Σουτ του Μήτρογλου η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ

22:10

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Έλληνα άσο, με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του Κυριακίδη.

22:10

80' Τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό με Φορτούνη!

22:09

79' Ο Φερνάντεθ μπαίνει αντί του Ομπόντο για την Ξάνθη

22:08

79' Ο Μήτρογλου στη θέση του Τσόρι

22:07

78' Σέντρα - σουτ του Μαζουακού, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι!

22:07

78' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαξεβανίδης στη θέση του Μπέρτου

22:05

Πρόβλημα δείχνει να αντιμετωπίζει ο Σιόβας

22:01

72' Κίτρινη κάρτα και στον Χάρα

21:59

69' Κίτρινη και στον Ρομπέρτο

21:59

69' Κίτρινη στον Καπετάνο

Περισσότερα μέχρι 21:58
21:58

Υπάρχει μια μικρή διαμάχη στον αγωνιστικό χώρο επειδή οι παίκτες της Ξάνθης δεν τήρησαν το fair play

21:55

66' Αλλαγή και για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος στη θέση του Παπαστεριανού.

21:55

Τρομερή αποθέωση από τους φίλους του Ολυμπιακού για τον Ισπανό άσο

21:55

65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ δίνει την θέση του στον Φορτούνη.

21:54

Ο Τσόρι πήρε την μπάλα πίσω από το κέντρο, έκανε τρομερό σπριντ, άδειασε 3 παίκτες της Ξάνθης και με πανέμορφο πλασέ έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Εκπληκτικό γκολ από τον Αργεντινό!!!

21:52

63' Απίστευτο γκολ από τον Τσόρι!!

21:49

Ο πανηγυρισμός του Χάρα στο γκολ

21:48

57'Μακρινό σουτ από τον Μιλιβόγιεβιτς με τον Κυριακίδη να μπλοκάρει με άνεση

21:46

Πολλά φάουλ και πολύ νευρικό το παιχνίδι, χωρίς ρυθμό και φάσεις

Περισσότερα μέχρι 21:39
21:39

Και άλλα συνθήματα της ερυθρόλευκης εξέδρας για τον Γιαννακόπουλο.

21:37

Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης

21:35

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:34

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Περισσότερα μέχρι 21:18
21:18

Σε γενικές γραμμές η Ξάνθη ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, με αρκετές καλές φάσεις, ωστόσο ένα τραγικό λάθος του Μπέρτου έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να ανοίξει το σκορ.

21:17

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

21:16

Τεράστιο λάθος του Μπέρτου που με το στήθος... έστρωσε στον Χάρα που δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει για το 1-0.

21:16

45+1' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Χάρα!

21:14

Ένα λεπτό θα είναι η καθυστέρηση στο πρώτο μέρος

Περισσότερα μέχρι 21:13
21:13

43' Εκτέλεση κόρνερ για την Ξάνθη, ο Σολτάνι πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ. Τεράστια ευκαιρία για τους Ακρίτες.

21:12

42' Σουτ του Σολτάνι, διώχνει στην μικρή περιοχή ο Μιλιβόγιεβιτς

21:09

Ο Σταύρος Κοντονής τα λέει με τον Βαγγέλη Μαρινάκη

21:08

38' Αδύναμο σουτ του Βασιλακάκη μέσα από την περιοχή με τον Ρομπέρτο να μπλοκάρει άνετα

21:06

36' Εκτέλεση φάουλ από τον Τσόρι, η μπάλα άουτ

21:04

35' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο που κερδίζει ο Φουστέρ

21:02

32' Κίτρινη κάρτα ο Κλέιτον για φάουλ στον Μποτία

21:02

Συνθήματα κατά του Κουκουλάκη από την εξέδρα

Περισσότερα μέχρι 20:56
20:56

26΄Δυνατό σουτ του Κλέιτον, σπουδαία απόκρουση από τον Ρομπέρτο

20:52

23' Σουτ του Φουστέρ, η μπάλα κόρνερ

20:49

20' Σέντρα-σουτ του Χάρα, διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης

20:48

Το τετ-α-τετ Μαρινάκη-Πανόπουλου

20:47

17' Ο Μπέρτος σουτάρει με δύναμη από διαγώνια θέση, η μπάλα κοντράρει κάπου και βγαίνει κόρνερ. Η πρώτη καλή φάση του παιχνιδιού.

20:45

Πιέζει η Ξάνθη με συνεχόμενα κόρνερ

Περισσότερα μέχρι 20:43
20:43

13' Κακό σουτ του Λουσέρο από το ύψος της μεγάλης περιοχής

20:42

Η... εκδηλωτική εξέδρα της Ξάνθης

20:36

Έγιναν συστάσεις από τα μεγάφωνα και για κάποια υβριστικά συνθήματα που ακούστηκαν κατά του Σταύρου Κοντονή και του Γιάννη Αλαφούζου.

20:35

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, εξαιτίας ενός πανό.

20:34

Αναγνωριστικό παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά

20:33

3' Η μπάλα έφτασε ύστερα από πλάγιο στην μικρή περιοχή στον Χάρα που σούταρε πολύ άστοχα και έστειλε την μπάλα άουτ.

20:30

1' Έναρξη του αγώνα

20:29

Το πανό για τους Αλαφούζο - Μελισσανίδη - Πατέρα κατέβηκε.

20:16

Μπαίνουν οι δύο αρχηγοί στο γήπεδο με το τρόπαιο στα χέρια.

20:14

"Η ΕΠΟ, ο Ολυμπιακός και η Ξάνθη φτιάχνουν τείχος κατά του bullying. Στον αγώνα κατά του bullying βάζουμε όλοι γκολ", τονίζεται από τα μεγάφωνα ενώ παίζει και το σχετικό βίντεο.

Περισσότερα μέχρι 20:12
20:12

Και οι δύο ομάδες είναι πλέον στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν για το μεγάλο ματς.

20:08

Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινάει ο μεγάλος τελικός!

20:05

"Η ΠΑΕ Ξάνθη ευχαριστεί τους φιλάθλους της που έκαναν 1.600 χιλιόμετρα για την ομάδα", αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ που ακούστηκε από τα μεγάφωνα.

20:01

Ακόμα μπαίνει κόσμος στις κερκίδες.

Περισσότερα μέχρι 19:53
19:53

Οι ποδοσφαιριστές της Ξάνθης βγήκαν για προθέρμανση και η εξέδρα των Ακριτών ξεσηκώθηκε για τα καλά...

19:51

Διαιτητής του ματς ο Ηρακλειώτης Μιχάλης Κουκουλάκης. Πρώτος βοηθός ο Χρήστος Ακρίβος από την Αθήνα. Β' βοηθός ο Μεσσήνιος Ηλίας Αλεξέας και 4ος ο επίσης Μεσσήνιος Λάζαρος Δημητριάδης.

19:50

Αρχηγός του Ολυμπιακού ο Φουστέρ και της Ξάνθης ο Βασιλακάκης.

Περισσότερα μέχρι 19:43
19:43

Το επίσημο φύλλο των 11άδων

19:42

Οι αναπληρωματικοί:

Ολυμπιακός:
Χουτεσιώτης, Μήτρογλου, Ντουρμάζ, Κασάμι, Φορτούνης, Μπενίτες, Βούρος.

Ξάνθη: Αναστασόπουλος, Μπαξεβανίδης, Φερνάντες, Φλίσκας, Ορφανίδης, Καπετάνος, Λισγάρας.

19:39

Στον πάγκο άφησε ο Λουτσέσκου τον Παντελή Καπετάνο.

19:38

Οι 11 της Ξάνθης: Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Ομπόντο, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Καρυπίδης.

19:38

Πάμε να δούμε και την 11άδα της Ξάνθης...

19:37

Εικόνες από την άφιξη της αποστολής του Ολυμπιακού

19:35

Μόλις μπαίνει στο γήπεδο και ο Βαγγέλης Μαρινάκης.

19:32

Στο Ολυμπιακό Στάδιο θα βρεθεί και ο υφυπουργός Αθλητισμού, Σταύρος Κοντονής.

19:31

Την έκπληξη έκανε ο Πορτογάλος τεχνικός που άφησε στον πάγκο τον Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος ήταν ο επικρατέστερος να ξεκινήσει στην κορυφή της επίθεσης.

19:30

Οι 11 που επέλεξε ο Περέιρα είναι οι: Ρομπέρτο, Σιόβας, Σαλίνο, Μποτία, Μαζουακού, Εντινγκά, Μιλιβόγιεβιτς, Ντοσεβί, Φουστέρ, Τσόρι και Χάρα.

Περισσότερα μέχρι 19:28