Απόκρυψη Σχολίων
21:22

90+3` Λήξη του ματς

21:21

90+3` Κόντρα από δεξιά με Ντουρμάζ, κόβει στο ύψος του πέναλτι και ο επερχόμενος Μανιάτης κάνει το 2-0

21:14

86` Ο Μπουχαλάκης αντί του Ντοσεβί

Περισσότερα μέχρι 21:08
21:08

80` Σουτ του Ντοσεβί στην κίνηση από κόρνερ, η μπάλα άουτ

21:07

79` Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Ντουρμάζ από δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος

21:07

79` Ο Βασιλείου στη θέση του Μπεχαράνο

21:04

76` Κίτρινη στον Μπεχαράνο

21:01

73` Ο Σκαραμοτσίνο αντί του Κέβιν

Περισσότερα μέχρι 20:57
20:57

69` Ο Μήτρογλου σουτάρει στην περιοχή, η μπάλα από κόντρα πάει στον Ντοσεβί που από κοντά νικάει εύκολα τον Στεφανάκο για το 1-0

20:54

66` Κίτρινη στον Γοδόι για μαρκάρισμα στον Κασάμι

20:53

65` Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό. Μπενίτες και Ντουρμάζ στη θέση των Αφελάι και Φορτούνη

20:52

64` Ο Μήτρογλου βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή από μπαλιά του Μανιάτη, γυρίζει και σουτάρει άουτ

20:51

63` Αναγκαστική αλλαγή. Ο Κουτρομάνος στη θέση του τραυματία Μύγα

20:50

62` Επέλαση του Μαζουακού από αριστερά, πατάει περιοχή, κόβει ο Μαλεζάς σε κόρνερ

20:46

58` Κίτρινη στον Κέβιν για μαρκάρισμα στον Ντοσεβί

Περισσότερα μέχρι 20:42
20:42

54` Κίτρινη στον Μύγα για φάουλ στον Μαζουακού

20:40

51` Δύσκολη επέμβαση του Στεφανάκου σε σουτ του Ντοσεβί, διώχνει στη συνέχεια η άμυνα

20:37

Προθερμαίνονται, στο μεταξύ, Ντουρμάζ, Μπενίτες και Διαμαντάκος

20:35

47` Mπάσιμο του Κάπελ από αριστερά που συγκλίνει και σουτάρει, ψηλά και άστοχα

20:33

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

Περισσότερα μέχρι 20:16
20:16

45+2` Λήξη του πρώτου μέρους

Περισσότερα μέχρι 20:11
20:11

41` Κίτρινη και στον Αφελάι. Ο Ολλανδός σήκωσε πολύ ψηλά το πόδι και χτύπησε στο πρόσωπο τον Άλβες.

20:11

Μικρή διακοπή έχει ματώσει στη μύτη ο Άλβες

20:10

39` Διπλή ευκαιρία για Ολυμπιακό! Ο Αφελάι σουτάρει, ο Στεφανάκος αποκρούει, ενώ ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού λέει "όχι" και στο σουτ του Φορτούνη!

20:08

38` Κίτρινη στον Φωτάκη για διαμαρτυρία

20:06

36` Επικίνδυνη σέντρα από αριστερά του Μαρτίνες στη μικρή περιοχή, δεν βρήκε κανείς την μπάλα

20:00

29` Ο Φορτούνης από δεξιά βρίσκει τον Ντοσεβί που σεντράρει στο ύψος του πέναλτι, κόβει σωτήρια η άμυνα του Παναιτωλικού

Περισσότερα μέχρι 19:57
19:57

27` Μπάσιμο του Φορτούνη από τα αριστερά, σουτ του Αφελάι, η μπάλα κοντράρει στον Εντζεγκέλε και καταλήγει κόρνερ

19:55

69%-31% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Ολυμπιακού.

19:47

16` Ο Άλβες παίρνει την μπάλα, όμως ανοίγει το κοντρόλ, ο Ρομπέρτο επεμβαίνει προσωρινά, η μπάλα φτάνει στον Μαρτίνες, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ καθαρίζει και πάλι

19:46

16` Σουτ του Ντοσεβί από τα 25 μέτρα, μπλοκάρει ο Στεφανάκος

Περισσότερα μέχρι 19:43
19:43

13` Eπέλαση του Μαζουακού από αριστερά, πατάει περιοχή και σουτάρει, κόβει σωτήρια ο Μαλεζάς

19:30

1` Έναρξη του αγώνα

Περισσότερα μέχρι 19:25
19:25

Σε συνολικά 4 αγώνες που έχουν δώσει οι δύο ομάδες, με γηπεδούχο τον Oλυμπιακό στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος, η ομάδα του Πειραιά έχει το απόλυτο με 4 νίκες.

19:22

Ο Παναιτωλικός με 4-2-3-1. Τερματοφύλακας ο Στεφανάκος και τετράδα στην άμυνα από αριστερά προς τα δεξιά οι Κέβιν, Εντζενγκέλε, Μαλεζάς, Μπεχαράνο. Αμυντικά χαφ οι Γοδόι, Φωτάκης, ο Μαρτίνες πίσω από τον προωθημένο Άλβες και στις πτέρυγες οι Μύγας και Κάπελ

19:15

Οι συνθέσεις από το φύλλο αγώνα

Περισσότερα μέχρι 19:09
19:09

Αρκετές και σημαντικές οι απουσίες για τους φιλοξενούμενους που δεν έχουν στη διάθεσή τους τον βασικό τερματοφύλακά τους, τον Ράφαελ, τον Μορένο αλλά και τον Βιγιαφάνες

Περισσότερα μέχρι 18:54
18:54

Κάτω από τα δοκάρια ο Ρομπέρτο, έχοντας στην τετράδα της άμυνας μπροστά του τους Ελαμπντελαουί (δεξιά), Αυλωνίτη, Σιόβας, Μαζουακού (αριστερά). Στα χαφ θα παίξουν οι Μανιάτης, Κασάμι, Φορτούνης, στα άκρα της επίθεσης Αφελάι και Ντοσεβί, ενώ στην κορυφή της ο Κώστας Μήτρογλου.

18:53

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Μέγιερι, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Ντουρμάζ, Σαλίνο, Διαμαντάκος, Μπενίτες

18:52

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Κολοβούρης, Κουτρουμάνος, Βασιλείου, Παπουτσογιαννόπουλος, Σκαραμοτσίνο, Μήλιος και Κωνσταντόπουλος

18:52

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Εντζεγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Άλβες, Φωτάκης, Μαρτίνες, Καπέλ, Μύγας

18:52

Ολυμπιακός (Βίτορ Περέιρα): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι, Ντοσεβί, Φορτούνης, Μήτρογλου