Παναθηναϊκός - Εστορίλ

1 - 1
"Απόστολος Νικολαΐδης"
Novasports 1
90+2`Απόκρυψη Σχολίων
21:52

90+2` Λήξη του αγώνα

21:51

Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

21:50

89` Σέντρα από αριστερά, προβολή του Μπαλμπόα από τη μικρή περιοχή, ο Στιλ με νέα φοβερή απόκρουση κρατάει το 1-1!

21:47

87` Nέο λάθος στην άμυνα, ο Κλέμπερ κερδίζει την μπάλα και κεραυνοβολεί από κοντά τον Στιλ για το 1-1!

Περισσότερα μέχρι 21:37
21:37

78` Κίτρινη κάρτα ο Χουχούμης

21:36

76` Φοβερή απόκρουση του Στιλ σε κοντινό σουτ του Σεμπά, μετά από λάθος του Τριανταφυλλόπουλου

21:33

74` Κόρνερ από αριστερά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μπεργκ, άουτ

21:32

73` Ο Αμάντο στη θέση του Μπαμπάνκο

21:30

71` Ο Μπεργκ παίρνει την μπάλα σε θέση πλάγια δεξιά, κατεβάζει, σουτάρει, αλλά η μπάλα πάει κόρνερ

Περισσότερα μέχρι 21:27
21:27

68` Ο Μπαλμπόα στη θέση του Κούτσα

21:27

68` Ο Μπεργκ στη θέση του Ντίνα

21:23

64` Σέντρα Ντίνα από αριστερά, ο Καρέλης πετάγεται με κεφαλιά κι η μπάλα φεύγει άουτ!

21:21

61` Ο Κλέμπερ στη θέση του Αρτούρο

21:20

61` Ο Πράνιτς στη θέση του Ατζαγκούν

21:20

60` Πλασέ του Καρέλη, μόλις άουτ από το κάθετο δοκάρι!

21:19

59` Κόντρα με Δώνη από δεξιά, γυρίζει την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Καρέλης πέφτοντας κάνει την προβολή στο κάθετο δοκάρι και μετά μαζεύει ο Βάγκνερ!

Περισσότερα μέχρι 21:14
21:14

55` Πολύ ωραία διαγώνια κάθετη του Ντίνα από δεξιά, ο Καρέλης πετάγεται και με πλασέ κάνει το 1-0!

21:11

51` Μονοκόμματο βολέ του Σεμπά από θέση πλάγια αριστερά, άουτ από το κάθετο δοκάρι

21:10

48` Από καλή θέση στην περιοχή ο Δώνης σουτάρει πάνω στα σώματα

21:06

Καμία από τις αλλαγές από τις δύο ομάδες

21:05

46` Έναρξη στο δευτέρο μέρος

σχόλιο από George
ελεος..Ο παο ουτε 1 γκολ δεν μπορει να βαλει με την χειροτερη ομαδα του ομιλου του..αλλα τι λεω....!μεχρι και η εστοριλ καλυτερα τα εχει παει
Περισσότερα μέχρι 20:50
20:50

45+2` Λήξη του πρώτου μέρους

20:49

45+2` Ο Καρέλης από κανονική θέση φεύγει από δεξιά μετά την μπαλιά του Τριανταφυλλόπουλου, κάνει το πλασέ υπό πίεση, η μπάλα βρίσκει τη ρίζα του αριστερού δοκαριού!

20:45

43` Μπαλιά του Χουχούμη από αριστερά στη μικρή περιοχή, ο Βάγκνερ χάνει την μπάλα, ο Δώνης σουτάρει πάνω του και στη συνέχεια ο Χουχούμης πιάνει μια κεφαλιά και η άμυνα απομακρύνει

Περισσότερα μέχρι 20:40
20:40

38` Σέντρα Χουχούμη στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά-πάσα του Ρισβάνη στον Κουτρουμπή που κοντρολάρει με το στήθος, σουτάρει και ο Βάγκνερ αποκρούει σε κόρνερ!

20:39

37` Γέμισμα στον Καρέλη στα αριστερά που τραβιέται πλάγια, σουτάτρει και διώχνει σε κόρνερ ο Βάγκνερ

20:38

36` Ο Στιλ κρατάει το μηδέν στο σουτ του Αρτούρο που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από δεξιά

20:30

Πρόβλημα στα πλευρά μοιάζει να έχει ο Μπούρμπος

Περισσότερα μέχρι 20:29
20:29

28` Αναγκαστική αλλαγή. Ο Τριανταφυλλόπουλος στη θέση του τραυματία Μπούρμπου

20:29

27` Κίτρινη και ο Μπούρμπος

20:28

27` Κάθετη του Μπούι προς τον Ντίνα, βγαίνει  ο Βάγκνερ και μαζεύει

20:25

Τραυματίας στο έδαφος ο Μπούρμπος

20:25

49%-51% η κατοχή, 1-0 οι τελικές

20:20

19` Μπαλιά του Καμπρέρα στην πλάτη της άμυνας για τον Κούτσα, βγαίνει ο Στιλ και πετάει την μπάλα πλάγιο

20:18

16` Φάουλ του Χουχούμη από τον άξονα, κεφαλιά του Κουτρουμπή άστοχη

20:17

16` Κίτρινη στον Νασιμέντο για φάουλ στον Καρέλη

Περισσότερα μέχρι 20:13
20:13

12` Σέντρα-σουτ του Μπαμπάνκο από αριστερά, απευθείας άουτ, καμία ανησυχία για Στιλ

20:08

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αυστριακός Χάραλντ Λέχνερ με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Στάουντινγκερ και Κόλμπιτς

20:05

4` Κίτρινη στον Ρισβάνη για φάουλ στον Σεμπά

20:04

Λιγοστός ο κόσμος, γύρω στις 5000 οπαδούς στις εξέδρες

20:01

1` Έναρξη του αγώνα

20:01

Πριν από το ματς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του Κώστα Λινοξυλάκη

Περισσότερα μέχρι 19:57
19:57

Ο Γιάννης Αναστασίου ίσως επέλεξε τελικά το 4-3-2-1 με τους Χουχούμη, Ρισβάνη, Κουτρουμπή και Μπούρμπο στην άμυνα, στο κέντρο οι Μπούι, Λαγός και Δώνης, μπροστά τους οι Ντίνας και Ατζαγκούν και στην κορυφή ο Καρέλης

19:52

Πρόκειται για τον 18χρονο (25/07/1996) γκολκίπερ της ομάδας που πήρε μέρος και στην προετοιμασία το καλοκαίρι

19:50

O νεαρός Κώστας Κότσαρης είναι ο τερματοφύλακας που είναι στον πάγκο

19:47

Αξιοσημείωτο πάντως πως στις εξέδρες υπάρχουν και κάποιοι ηρωικοί οπαδοί της Εστορίλ!

19:46

Στον Παναθηναϊκό οι Κουτρουμπής, Ρισβάνης στο κέντρο της άμυνας, δεξιά ο Μπούρμός, αριστερά ο Χουχούμης, αμυντικό χαφ ο Λαγός, μπροστά του οι Μπούι, Δώνης, στην κορυφή του ρόμβου ο Ατζαγκούν και μπροστά οι Ντίνας, Καρέλης

Περισσότερα μέχρι 19:43
19:43

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού οι: Κότσαρης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Μπαϊράμι, Πράνιτς

19:42

Η βροχόπτωση συνεχίζεται με αμείωτη ένταση

19:34

Σύμφωνα με το γράφημα της UEFA, η Εστορίλ αγωνίζεται με 4-3-3. Σέντερ μπακ οι Νασιμέντο και Ταβάρες, δεξιά ο Μάνο και αριστερά ο Εμίντιο. Αμυντικό χαφ ο Εσίτι, μπροστά οι Μπαμπάνκο, Καμπρέρα, σέντερ φορ ο Αρτούρο, δεξιά ο Κούσα, αριστερά ο Σεμπά

Περισσότερα μέχρι 19:23
19:23

Πολλή η βροχή στη Λεωφόρο αυτή τη στιγμή...

19:16

Στον πάγκο της Εστορίλ: Κίεζεκ, Ρούμπεν Φερνάντες, Αμάντο, Τοζέ, Χαβιέ Μπαλμπόα, Κλέμπερ, Ρικάρντο Βαζ

Περισσότερα μέχρι 19:12
19:12

Εστορίλ (Ζοσέ Κουσέιρο): Βάγκνερ, Ταβάρες, Μάνο, Εμίντιο, Μπρούνο Νασιμέντο, Μπαμπάνκο, Εσίτι, Καμπρέρα, Αρτούρο, Σεμπά, Κρούκα

19:09

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Στιλ, Κουτρουμπής, Ρισβάνης, Μπούρμπος, Χουχούμης, Λαγός, Ατζαγκούν, Δώνης, Μπούι, Ντίνας, Καρέλης

19:08

Οι συνθέσεις:

19:08

Χωρίς νίκη είναι η Εστορίλ στα πέντε τελευταία εκτός έδρας ματς (2 ισοπαλίες, 3 ήττες)

19:08

Υπενθυμίζουμε οτι στον πρώτο αγώνα στην Πορτογαλία ο Παναθηναϊκός είχε ηττηθεί με 2-0

19:08

Aδιάφορο βαθμολογικά το ματς στη Λεωφόρο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Ε` ομίλου του Europa League, καθώς Παναθηναϊκός και Εστορίλ έχουν αποκλειστεί, αλλά οι πράσινοι θέλουν την πρώτη τους νίκη για να ανεβάσουν τη βαθμολογία τους στην UEFA.