Ντιναμό Μόσχας - Παναθηναϊκός

2 - 1
"Khimki Arena"
Novasports 2
90+3`Απόκρυψη Σχολίων
19:51

90+3` Σουτ του Προυντνίκοφ από αριστερά, κόρνερ ο Κοτσόλης

19:46

88` Ο Προυντνίκοφ στη θέση του Κουράνι

19:44

86` Πράνιτς στη θέση του Μέντες

19:44

85` Καλό σουτ του Κλωναρίδη από τα δεξιά, ο Γκαμπούλοφ σε κόρνερ

Περισσότερα μέχρι 19:40
19:40

Η UEFA έχει χρεώσει το γκολ του Βενκέρ ως αυτογκόλ του Τριανταφυλλόπουλου

19:39

81` Ο Ντζούντζακ αντί του Ιόνοφ

19:38

80` Απίστευτη ευκαιρία με τον Κουράνι να βγαίνει τετ-α-τετ από απομάκρυνση του Σάμπα (!), αλλά πλασάρει άουτ!

19:37

78` Ο Κλωναρίδης στη θέση του Μπεργκ

19:32

73` Ο Βαλμπυενά πιάνει το γυριστό μετά την απόκρουση του Κοτσόλη και η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

19:30

72` Ο Γιουσούποφ στη θέση του Ζιρκόφ

Περισσότερα μέχρι 19:27
19:27

69` Πλασέ του Λαγού έξω από την περιοχή στην αγκαλιά του Γκαμπούλοφ

19:26

66` Ο Μπεργκ βγαίνει ωραία στην κόντρα από αριστερά, αλλά καθυστερεί λίγο και όταν πλασάρει, γίνεται διπλή κόντρα και η μπάλα περνάει άουτ

19:22

63` Εκτέλεση φάουλ του Νάνο από πλάγια δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει μόλις άουτ!

19:20

61` Ολέθριο σφάλμα έξω από την περιοχή του Μέντες, ο Ιόνοφ μπαίνει στην περιοχή και νικά τον Κοτσόλη για το 2-1

19:17

59` Συρτό σουτ του Μπούτνερ από το όριο της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι

19:15

56` Ο Κουτρουμπής στη θέση του Μπούρμπου

Περισσότερα μέχρι 19:14
19:14

55` Σλάλομ του Βενκέρ από τα αριστερά, πατά περιοχή και πιάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Τριανταφυλλόπουλο και πάει στα δίχτυα...

19:11

53` Λάθος απομάκρυνση της ρωσικής άμυνας, η μπάλα στρώνεται στον Πέτριτς που πιάνει ένα δυνατό σουτ από τα αριστερά, λίγο άουτ

19:08

Το γκολ του Μπεργκ

19:07

48` Δεν μετρά το γκολ του Ντάγκλας για επιθετικό φάουλ στον Κοτσόλη

19:06

48` Κίτρινη στον Μπεργκ για φάουλ στον Μπούτνερ

19:04

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

Περισσότερα μέχρι 18:55
18:55

8-4 οι τελικές και 53%-47% η κατοχή

18:48

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

18:45

44` Κίτρινη στον Μπούρμπο για φάουλ στον Ζιρκόφ

18:44

43` Τρεις εναντίον τριών, ο Μπεργκ με κάθετη βγάζει μόνο τον Μπαϊράμι που σουτάρει με τη μία άουτ!

Περισσότερα μέχρι 18:40
18:40

38` Γύρισμα στο πρώτο δοκάρι στον Κουράνι από αριστερά, ο Γερμανός γυρίζει, αλλά σουτάρει ψηλά και άστοχα

18:37

Η φωτο από τον πάγκο του Παναθηναϊκού τα λέει όλα...

18:35

34` Ο Βενκέρ λίγο έξω από την περιοχή κάνει κοντρόλ, πιάνει ένα ψηλοκρεμαστό σουτ και ο Κοτσόλης αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ!

18:33

32` Kίτρινη στον Ντάγκλας για φάουλ

Περισσότερα μέχρι 18:19
18:19

49%-51% η κατοχή

18:16

14` Σέντρα του Νάνο από αριστερά, ωραία κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι του Μπεργκ, που νικά τον θηριώδη Σαμπά στον αέρα, για το 0-1!

Περισσότερα μέχρι 18:10
18:10

9` Ωραίο μπάσιμο του Μπαϊράμι από αριστερά, ο Σουηδός με το δεξί κάνει τσαφ και η ευκαιρία χάνεται...

18:07

5` Λάθος του Δώνη, γυρίζει την μπάλα πίσω, ο Κουράνι βγαίνει μόνος από αριστερά και το πλασέ του βρίσκει και κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια μπλοκάρει ο Κοτσόλης...

18:06

4` Σέντρα από αριστερά του Μπούτνερ, κεφαλιά του Κουράνι στο πρώτο δοκάρι, ανενόχλητος, άουτ

18:02

1` Έναρξη του αγώνα

18:00

Αρχηγός του Παναθηναϊκού ο Τάσος Λαγός

18:00

Ο Παναθηναϊκός λογικά θα παίξει 4-4-2 σε ρόμβο

Περισσότερα μέχρι 17:15
17:15

Η Ντιναμό για να σφραγίσει την πρωτιά πρέπει είτε να νικήσει, είτε να χάσει βαθμούς η PSV με την Εστορίλ

17:14

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της UEFA, η Ντιναμό θα παραταχτεί σε 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια ο Γκαμπούλοφ, στο κέντρο της άμυνας οι Σάμπα, Ντόουγκλας, δεξιά ο Ρότενμπεργκ και αριστερά ο Μπούτνερ. Βενκέρ και Νομπόα τα αμυντικά χαφ, δεξιά ο Ιόνοφ, αριστερά ο Ζιρκόφ και πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Κουράνι ο Βαλμπυενά.

Περισσότερα μέχρι 17:11
17:11

Η θερμοκρασία στο γήπεδο αυτή τη στιγμή είναι στους -8!

17:10

Η Ντιναμό και η Λέγκια Βαρσοβίας είναι οι μοναδικές ομάδες στη διοργάνωση που έχουν το 4x4

17:10

O αγώνας είναι βαθμολογικά αδιάφορος, αφού οι γηπεδούχοι είναι σίγουρα πρώτοι με 12β., ενώ οι πράσινοι έχουν αποκλειστεί ήδη και μαθηματικά.

17:10

Διαιτητής είναι ο Ισραηλινός Εϊτάν Σμούλεβιτς με βοηθούς τους συμπατριώτες του Κρασίκοφ, Νταβίντι

17:09

Στον πάγκο για την Ντιναμό οι: Σούνιν, Χουμποτσάν, Μανόλεφ, Κοζλόφ, Ντζούντζακ, Γιουσίκοφ, Προυντνίκοφ

17:08

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού οι: Στιλ, Χουχούμης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Ντίνας, Πράνιτς

17:07

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος, Μέντες, Λαγός, Δώνης, Μπεργκ, Μπαϊράμι, Πέτριτς

17:06

Ντιναμό Μόσχας (Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ): Γκαμπούλοφ, Μπούτνερ, Σάμπα, Ντόουγκλας, Ρότενμπεργκ, Βενκέρ, Ιόνοφ, Βαλμπυενά, Νομπόα, Ζιρκόφ, Κουράνι